Pouzdra pro iPhone inspirovaná modelem Modulo

Italská firma Pininfarina navrhla pouzdra pro iPhone. Nechala se inspirovat koncepčním vozem Ferrari 512 S Modulo, který kdysi sama navrhla

Více než 50 let od svého uvedení na trh koncept Modulo stále ovlivňuje dění na trhu. Designerská firma Pininfarina vyrobila speciální pouzdra pro iPhone.

Je to již více než 50 let od svého představení Ferrari 512 S Modulo, který navrhla společnost Pininfarina. Vzhledem k tomu, že se chytré telefony staly nepostradatelnými, chce italská designérská firma držet krok s moderní dobou a zároveň hledat inspiraci v minulosti. Proto navrhla své vůbec první pouzdro pro iPhone inspirované oceněným koncepčním vozem.

Pininfarina pouzdra pro iPhone

Pouzdra pro iPhone navržená společností Pininfarina vznikla ve spolupráci se společností Inkar. Přidává se k prvkům inspirovaným modelem Modulo, které jsme viděli v minulosti. Naposledy se přidal k pěti modelům Modulo Concept NFT a ke známkám představeným v Itálii před dvěma lety. Ještě lepší je, že tato pouzdra na smartphony jsou super limitovaná vzhledem k miliardám uživatelů iPhonů Apple po celém světě.

Podle společnosti Inkar trval vývoj těchto pouzder pro iPhone dva roky, což umožnilo vyladit detaily s přesností na 0,1 mm
Pouzdra na iPhone

Podle společnosti Inkar trval vývoj těchto pouzder pro iPhone dva roky, což umožnilo vyladit detaily s přesností na 0,1 mm. Do pouzder se díky designérovi společnosti Pininfarina Paolu Lugarovi zakomponovaly designové prvky z konceptu Modulo (vlastněný společností Glickenhaus), především výrazné křivky vozu a unikátních 24 otvorů v krytu motoru. Pouzdra se vyrábí jedno po druhém v Itálii.

Pouzdra jsou plně přizpůsobitelná. Zákazníci si mohou vybrat z pěti barev, dvou typů kůže na objektiv a deseti desek z kůže, přírodního dřeva, uhlíkových vláken a hliníku.

Výroba a cena pouzder

Pro modely 13 Pro a 14 Pro se má vyrobit 99 kusů. Z nich pouze pět má být v exkluzivních stříbrných pouzdrech Redline, jejichž designový prvek připomíná červený pruh na bocích modelu Ferrari 512 S Modulo Concept. Každé z pouzder má být také opatřené vyrytým sériovým číslem, které zaznamenává jejich vzácnost.

Je to již více než 50 let od svého představení Ferrari 512 S Modulo, který navrhla společnost Pininfarina
Ferrari 512 S Modulo

Cena pouzder pro iPhone Inkar navržených společností Pininfarina zatím není známá. Pokud máte zájem, můžete si je zakoupit od 1. prosince 2022 prostřednictvím webových stránek společnosti Inkar.

Zdroje: motor1, Towpoint