Ford Ranger PHEV dorazí v příštím roce

Ford představuje vůbec první Ranger PHEV. Začne se vyrábět koncem letošního roku a dodávky začnou v roce 2024

Po krátké upoutávce Ford představuje vůbec první Ranger PHEV se zástrčkou. Ranger PHEV 2025 se začne vyrábět koncem letošního roku a dodávky mají být zahájené v prvních měsících příštího roku. Je však důležité podotknout, že automobilka prozatím podrobně představuje Ranger PHEV pouze pro evropský trh a o uvedení na severoamerický trh zatím nepadlo ani slovo.

Ford Ranger plug-in hybrid

Ranger je v současnosti nejprodávanějším nákladním vozem v Evropě a Ford rozšiřuje jeho nabídku o 2,3litrový plug-in hybridní systém. Ten kombinuje výkon přeplňovaného spalovacího čtyřválce s elektromotorem a malým akumulátorem. Společnost bohužel neuvádí údaje o výkonu, ale tvrdí, že Ranger PHEV poskytuje vyšší točivý moment než jakýkoli jiný sériově vyráběný Ranger v historii. Zatímco čísla o výkonu neznáme, existuje řada srovnání, která nám mohou poskytnout určitý kontext.

Ranger je v současnosti nejprodávanějším nákladním vozem v Evropě a Ford rozšiřuje jeho nabídku o 2,3litrový plug-in hybridní systém
První plug-in hybrid od Fordu

Pokud je vůz vybavený vznětovým motorem V6 o objemu 3,0 litru, disponuje točivým momentem 443 Nm. Co se týče výkonu, 2,3litrový EcoBoost v neelektrifikované podobě generuje 270 koní a nová plug-in hybridní pohonná jednotka tuto hodnotu díky přidané elektrické podpoře nejspíše překoná.

Elektrický dojezd

Pokud jde o dojezd, Ford uvádí, že na jedno nabití baterie dosáhne plně elektrický dojezd až 45 km. V neposlední řadě je odhadovaná brzděná tažná schopnost 3 500 kg, což odpovídá zbytku nabídky modelu Ranger. Další novinkou, kterou Ford do rodiny Rangerů zavádí, je systém Pro Power Onboard. Tento systém v nákladovém prostoru poskytuje elektrické zásuvky pro nářadí a spotřebiče.

Specifikace modelu Ranger

Po vizuální stránce není mezi standardními modely se spalovacím motorem a novou plug-in hybridní verzí mnoho rozdílů. Samozřejmostí je nabíjecí port umístěný na zadním blatníku. Všimnout si můžete také nového designu 18palcových kol. V neposlední řadě se na bočních prazích nachází nápis PHEV.

Pokud jde o dojezd, Ford uvádí, že na jedno nabití baterie dosáhne plně elektrický dojezd až 45 km
Zástrčka na nabíjení

Jak jsme již zmínili, Ford první Ranger PHEV nasadí na výrobní linky ještě letos a první exempláře budou zákazníkům dodány počátkem příštího roku. Elektrifikovaný vůz má být zpočátku k dispozici výhradně ve výbavě Wildtrak, brzy by však mohly do nabídky přibýt další stupně. Na závěr dodejme, že Volkswagen stále nepotvrdil plug-in hybridní verzi modelu Amarok, který vyrábí Ford ve svém závodě v Jihoafrické republice.

Zdroje: motor1, TowPoint