Nismo hybridní sportovní vůz do konce desetiletí

Současná generace modelu GT-R je technicky vzato stará 21 let, vzhledem k tomu, že stejnojmenný koncept měl premiéru na tokijském autosalonu v roce 2001. Sériová verze se představila na stejné akci o šest let později, takže se dá říci, že R35 už je trochu v letech. Naštěstí výkonná odnož Nissanu Nismo slibuje, že se chystá nový hybridní sportovní vůz. Generální ředitel Takao Katagiri potvrdil, že se plánuje „velmi vzrušující model“ s označením Nismo.

Nismo nástupcem modelu GT-R

V rozhovoru pro Autocar nejvyšší šéf Nisma uvedl, že vůz se začne prodávat jak doma v Japonsku, tak ve Spojených státech, kontinentální Evropě a Velké Británii.

Britský magazín má důvěryhodné informace, že by měl model Nismo sloužit jako nepřímý nástupce stárnoucího modelu GT-R
Nissan GT-R 50

Britský magazín má důvěryhodné informace, že by měl model sloužit jako nepřímý nástupce stárnoucího modelu GT-R. Začátkem letošního roku stáhli prodejci „Godzillu“ z Evropy kvůli přísným emisním předpisům. Tyto předpisy automobilce brání prodávat nové Z i v EU.

Hybrid

Všeobecně se předpokládá, že sportovní vůz Nismo se představí spíše s hybridním pohonným ústrojím než v čistě elektrické konfiguraci.

Vedení společnosti již dříve uvedlo, že ostrý elektromobil by potřeboval polovodičové baterie, které však nemají být v blízké budoucnosti ještě připravené. Domácí konkurent Nissanu, Toyota, však slíbil, že do roku 2025 uvede na trh sériový hybridní vůz s polovodičovou baterií.

Vize společnosti

Generální ředitel společnosti Nismo Takao Katagiri v rozhovoru pro Autocar uvedl: „Pro Nissan je v Evropě velmi důležitá vize. Ta se točí kolem srdce tohoto nového vozu. Velká Británie je pro nás velmi speciální, zejména pro výkonné vozy. Takže jediné, co mohu říci, je, prosím, počkejte. Na britský trh se chystáme uvést velmi vzrušující model pod značkou Nismo.“

Mezitím se stále proslýchá, že Nissan a Nismo pracují na řádném rozloučení s modelem GT-R R35. Předpokládá se, že dorazí někdy v příštím roce s designem zadního křídla ve tvaru labutího krku spolu s drobnými úpravami motoru a podvozku. Ve výbavě by se mohly objevit i nové barvy a aktualizace nezbytné pro splnění přísnějších hlukových předpisů.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky