Na mobilu tráví lidé pět hodin denně

Čtyři hodiny a 48 minut. Tak dlouho lidé denně stráví průměrně na mobilu. Uvádí to americká firma App Annie, která monitoruje používání aplikací. Lidé v Brazílii, Indonésii a Jižní Koreji na něm tráví dokonce déle než pět hodin.

App Annie loni zaznamenala, že lidé za aplikace utratili celkem 170 miliard dolarů, tedy v přepočtu přes 3,5 bilionu korun.

Firma ve své zprávě uvádí, že se za loňský rok stáhlo na 230 miliard aplikací, napsal server BBC.

Aplikace v mobilu

TikTok

Nejčastěji prý uživatelé loni stahovali TikTok. To je mobilní aplikace a sociální síť pro vytváření a sdílení krátkých videí vyvíjená čínskou společností ByteDance. Na čínském trhu je aplikace pod názvem Douyin. Aplikace dříve umožňovala uživatelům vytvářet krátké videoklipy o délce až 15 sekund, nyní se ale jedná o videa dlouhá až 3 minuty. A podle App Annie na něm trávili víc času než předloni – téměř jednou tolik. Nových aplikací a her se loni objevilo na dva miliony.

Nejoblíbenější videoserver je podle zprávy amerických analytiků YouTube a hned za ním v řadě zemí streamovací služba Netflix.

Roste i zájem o hry, loni za ně majitelé mobilů zaplatili celkem 116 miliard dolarů (skoro 2,5 bilionu korun).

Během koronavirové pandemie stoupl zájem o služby typu Uber, rozvoz potravin, ale taky třeba o aplikace z oblastí zdraví a fitness, duševního zdraví – to jsou třeba meditační aplikace, ty zajímají hlavně mladé uživatele – a různé seznamky. Tam App Annie uvádí nárůst 95 procent ve srovnání s rokem 2018.

Ředitel App Annie Theodore Krantz uvedl, že velký monitor už se pomalu ale jistě stává minulostí, a že mobily lámou rekordy takřka ve všech kategoriích.

Ať už je to celkový čas trávený na počtech stažených aplikací nebo tržby za aplikace.

Společnost App Annie vychází z dat z deseti trhů: Indie, Turecko, USA, Japonsko, Mexiko, Singapur, Kanada, Brazílie, Indonésie a Jižní Korea.

Zdroj: Irozhlas.cz, Vapol.cz