Range Rover Sport a jeho odhalení

Range Rover uvede na trh model Sport třetí generace, tentokrát bude k mání i v elektrické verzi

Range Rover Sport třetí generace se nakonec objeví v plně elektrické variantě. Jeho odhalení proběhne 10. května.

Land Rover potvrdil, že 10. května proběhne odhalení zcela nového vozu Range Rover Sport. Tím se ukončí téměř devítiletá vláda druhé generace verze.

Range Rover model Sport

V návaznosti na loňské uvedení Range Rover Mk5 na trh má být menší, ale populárnější model Sport odhalený v podobě třetí generace. Příspěvek Land Roveru na sociálních sítích, škádlený online značkou, neodhaluje nic nového o sportovním SUV. Avšak potvrzuje květnové odhalení.

Sport pravděpodobně přenese hodně ze stejného designového jazyka jako jeho sourozenec Range Rover. Není divu, že Land Rover hraje na jistotu, protože menší vůz převyšuje plnohodnotný model téměř v poměru 2:1.

Nejnovější špionážní záběry naznačují, že podoba bude stejná, podobně jako náš exkluzivní hlavní obrázek. S přední horní mřížkou chladiče a uspořádáním LED světlometů u Sport tenčí než u Range Roveru a podobný jako u Velaru. Spodní mřížka chladiče je mezitím hranatější a agresivnější než minimalistický design Range Roveru.

Nový model se objeví na trhu i v elektrické podobě
Range Rover Sport

Zadní světla jsou velkou změnou oproti předchozímu modelu, protože se začlenila do černého panelu. Ten se stává neprůhledným, když světla nesvítí. I když to z těchto špionážních záběrů není jasné, mohli jsme totéž vidět na novém Range Rover Sport, i když v zavinovacím uspořádání. Obdélníkové dvojité výfuky jsou také výrazným prvkem a znamenají extra sportovní záměr tohoto vozu ve srovnání s Range Roverem.

Na boku jsou zapuštěné kliky dveří jako u zbytku modelové řady a kryty větracích otvorů v předních blatnících. Také délka rozvoru se zdá podobná jako u starého vozu, jen necelé tři metry. Přední a zadní převisy vozu jsou však výrazně kratší.

Aktualizace interiéru jsou rozsáhlé. Špionážní záběry, které dříve zaslal Auto Express čtenář Peter Siu, poskytují dobrý pohled na kabinu a obrazovku infotainmentu nového modelu. Vůz bude vybaven systémem Pivi Pro společnosti JLR s 11,4 palcovým dotykovým displejem, který je použitý v celé řadě modelů nové generace na bázi MLA.

Motory a hnací ústrojí

Kupující mají stále na výběr ze spalovacích motorů. Nicméně velkou zprávou je, že SUV má k dispozici také s čistě elektrickým pohonem. Jaguar Land Rover již dříve potvrdil, že začne spolupracovat s BMW na elektrických pohonných jednotkách pro jeho vozy nové generace.

Elektrický Range Rover plánuje uvedení na trh ve Velké Británii v roce 2024. Očekáváme, že v těsném závěsu jej má následovat čistě elektrický Range Rover Sport, který začne využívat stejnou technologii EV jako nadcházející sedany BMW i5 a i7.

Stále však existuje naděje pro milovníky benzínu, protože Land Rover pokračuje ve výrobě Range Rover Sport SVR. Jak naznačují agresivně vypadající prototypy v naší galerii. A co víc, také očekáváme, že tento model zaujme starým přístupem k výkonu. Mimoto obsahuje stejný motor V8 o objemu 4,4 litru s dvojitým přeplňováním, jaký lze najít v BMW X5 M Competition.

zdroje: autoexpress, Vapol