TikTok pracuje na samostatné aplikaci pro fotografie

Dvě nové aplikace TikTok by mohly přijít na trh již v blízké budoucnosti: instagramový konkurent s názvem Notes a aplikace, která odměňuje ty, kteří do sítě přivedou své přátele.

Zvěsti se šířily už měsíc: TikTok spustí svou vlastní aplikaci pro fotografie s názvem TikTok Notes.

Někteří tvůrci již obdrželi oznámení, která se překládají takto: „TikTok Notes, nová aplikace pro fotografické příspěvky, bude brzy k dispozici. Vaše předchozí a budoucí veřejné fotografické příspěvky se objeví v poznámkách TikTok.“

TikTok pracuje na samostatné aplikaci pro fotografie
Ikona: „Fotografie a text v prostoru speciálně navrženém pro tyto formáty“

Aplikace pro fotografické příspěvky – TikTok Notes

Co přesně ale znamená „brzy“, není jasné. Aplikace se zřejmě zpočátku testovala s vybranými uživateli, aby tak získali zpětnou vazbu. Oficiálně se však TikTok zatím jen opatrně vyjádřil v úzké větě, jejíž jádro zní: Pracujeme na způsobu, jak by komunita „mohla sdílet fotografie a texty v samostatné oblasti pro tyto formáty.“ Je taky docela možné, že hotová aplikace bude vypadat jinak než předchozí testovací verze.

Tato budoucí samostatná aplikace pro fotky místo videí se tak stane pravděpodobně přímou konkurencí Instagramu. Výběr názvu by tak ale mohl způsobit zmatek. Samotná meta služba nabízí funkci zvanou Poznámky, která není určena pro fotografie, ale pro poznámky ke sdílení.

Jak uvádí „The Information“, TikTok také připravuje aplikaci pro odměny. Ta se má interně nazývat Coin App a externě TikTok Lite. Zpočátku se tak má nabízet ve Španělsku, Francii a „dalších zemích“. Podle „The Information“ by to tak mělo nejen přimět uživatele ke sledování videí, ale zejména také pozvat přátele k registraci. Je nastíněno, že každý, kdo se zúčastní, by měl získat body, které může přeměnit na digitální dárky pro tvůrce  – které lze využít nejen k upoutání jejich pozornosti. Podle interních dokumentů má nová aplikace řídit růst uživatelů TikTok mezi lidmi staršími 18 let: To prý stagnuje a to zejména v EU.