Motor Megazilla od Fordu stojí tolik co Maverick

7,3l motor Megazilla je zde. Nabízí skvělý výkon 615 koní za cenu 22 995 dolarů. Prodává se však bez startéru a dalších důležitých dílů

Téměř přesně před rokem Ford ohlásil výrobu skříňového motoru Megazilla a nyní je konečně připravený jej prodávat. Motor Megazilla vychází z krotšího motoru Godzilla, který je k dispozici v některých těžkých pickupech modrého oválu, a dosahuje výkonu 615 koní a točivého momentu 638 N.m z objemu 7,3 litru. Dosahuje toho bez pomoci nuceného sání, ale i přes absenci turbodmychadla nebo turbodmychadla stojí nemalé peníze, a to 22 995 dolarů (cca 521 000 korun). Pokud hledáte něco kompletnějšího, nový Ford Maverick pickup stojí 25 640 dolarů (581 000 korun).

Všechno, co potřebujete o motoru Megazilla vědět

Motor Megazilla je dlouhý blok s mnoha díly, které potřebujete k jeho zprovoznění, ale nedodává se s důležitým příslušenstvím, jako je startér. Jinými slovy, musíte vynaložit o dost více peněz, abyste motor skutečně zprovoznili v čemkoli, do čeho se ho rozhodnete dát.

Motor Megazilla vychází z krotšího motoru Godzilla, který je k dispozici v některých těžkých pickupech modrého oválu, a dosahuje výkonu 615 koní a točivého momentu 638 N.m z objemu 7,3 litru
7,3l motor Megazilla zvládne vyrobit výkon až 615 koní

Motor Megazilla je však velmi působivý. Při použití dvou ventilů na válec produkuje 84 koní na litr, což z něj dělá výkonnější a objemově efektivnější motor než ctihodný LS7 od General Motor, který produkoval asi 72 koní na litr a 505 koní celkem. Je však pravděpodobně podstatně těžší. LS7 byl celý hliníkový, zatímco Megazilla má železný blok a hliníkové hlavy. Se sériovou Godzillou sdílí blok, kabelový svazek a ocelový klikový hřídel. Písty a ojnice jsou však kované a jsou vyrobené na míru motoru z poprodejního trhu.

Připravte si své úspory

Stojí to všechno za ty peníze? Navzdory titulkům o tom, že svět ovládnou elektromobily, velká trojka stále prodává řadu krabicových motorů. Například dlouhý blok Redeye o objemu 6,2 litru a výkonu 807 koní z katalogu Dodge Direct Connection stojí pouhých 12 995 dolarů (294 000 korun). Stejně tak přeplňovaný motor LT4 od GM lze pořídit za přibližně 18 000 dolarů (408 000 korun).

Nový Ford Maverick pickup stojí 25 640 dolarů
Motor Megazilla stojí o něco málo než model Maverick

Lidé od Fordu motory však do svých Mustangů pravděpodobně montovat nebudou. Pokud chcete některý z nejnovějších a nejlepších krabicových motorů od Fordu, musíte si připlatit. A to hodně.