Mustang sedmé generace

Ford Mustang sedmé generace odhalen dlouhé měsíce před debutem. Jak vypadá nový model?

Nástupce ikonického sportovního vozu se objevil na dvou obrázcích. Tyto obrázky zachycují přední část odlišných verzí. Sportovněji stylizovaný Ford Mustang má větší masku chladiče, jinak tvarovaný nárazník a otvor v kapotě. O technice můžeme jen spekulovat. Ford se k úniku fotek nevyjádřil, odhalení vozu se odehraje až v průběhu příštího roku.

Mustang lze označit za nejzvučnější jméno z portfolia značky Ford. Z tohoto důvodu ho americká automobilka použila na svém elektrickém SUV s přívlastkem Mach-E, ale nadále ho má nést i ikonický sportovní typ. V současné formě měl premiéru před více než osmi lety. Uvedení nástupce Fordu Mustang se proto blíží a předchází mu pravděpodobně nežádoucí únik fotografií.

V těchto dnech se Mustang sedmé generace objevil na dvou obrázcích, které zachycují přední část. Evidentně jde o dvě odlišné verze. Spojuje je relativně jednoduchý design, který jasně navazuje na současnou podobu tohoto typu. Jednotlivá provedení mají společné zejména hranaté diodové světlomety.

Obličej dvojice se liší ve více ohledech. Sportovněji stylizovaný model disponuje větší maskou chladiče se dvěma příčkami, kromě toho má jinak tvarovaný nárazník s podstatně štědřejšími vstupy vzduchu. Vůz disponuje také otvorem v kapotě.

Uniklá fotografie modelu Mustang
Uniklá fotografie modelu Mustang

Na obrázku je vidět i označení této verze na předních blatnících, ale jelikož jde o nekvalitní fotku pocházející pravděpodobně z interní brožury, nelze štítek rozluštit. V druhém případě jde o záběr samotného Fordu částečně překrytého s maskováním. Vzhledem k formátu držáku předního evidenčního čísla je možné, že se jedná o model určený pro Evropu.

Mustang odhalí až příští rok

Díky těmto záběrům je Mustang odhalen dlouhé měsíce před debutem, podle amerických médií se jeho odhalení odehraje až v průběhu příštího roku. O technice můžeme v současnosti jen spekulovat. Pravděpodobně na ní bude cítit tlak emisních norem, ačkoli Ford se nepochybně snaží zachovat atmosférický benzínový osmiválec. K úniku fotek se zatím nijak nevyjádřil.

Zdroje: TopSpeed, Vapol