Ford Bronco uvízl na písečné přesypce na několik dní

Ford Bronco je jedním z nejschopnějších a nejžádanějších terénních vozů, které jsou dnes v prodeji. Jeden řidič Bronca v Bar Harboru ve státě Maine však poznal limity svého nového vozu 4×4 na vlastní kůži. O víkendu uvízl na písečném břehu. Naneštěstí pro něj se kvůli tomuto neuváženému parkovacímu místu vůz utopil v několika metrech hluboké vody Atlantiku.

Podle agentury WDEA Bronco uvízlo na písečném břehu minulou sobotu odpoledne. Řidič údajně dělal s vozem 4×4 koblihy, než se mu nepodařilo vyprostit. Ačkoli pouhé uvíznutí na pláži nemusí být vždy tím nejhorším možným scénářem, tento konkrétní majitel zřejmě přehlédl nedaleké varovné cedule, které upozorňují na nebezpečně vysoký příliv v oblasti. Možná, že tento nedostatek místních znalostí lze vysvětlit poznávací značkou vozu z New Jersey. Ať tak či onak, krátce poté se věci velmi prodražily.

Bez ohledu na to, jak auto uvízlo na takovém místě, se Bronco nepodařilo vyprostit dříve, než se z moře vrátila hlubší voda. Přicházející příliv a odliv utopil vůz 4×4 až po spodní část čelního skla, což musel být pro majitele hrozný pohled. Bronco by možná přežilo přebrodění přes 33,5 centimetru vody, ale není šance, že by přežilo toto utrpení. Ráno o Velikonocích podnikly pokusy o záchranu SUV.

Když sedíte za volantem něčeho takového, jako je Bronco, je těžké necítit se nepřemožitelně. Při schopnostech, které moderní vůz s pohonem 4×4 nabízí, není pro nezkušeného majitele těžké získat přílišné sebevědomí. Doufejme, že majitel tohoto konkrétního Bronca nebude muset na výměnu čekat strašně dlouho.

Ford Bronco
Ford Bronco

Ponaučení pro příště. Čtěte cedule a dávajte pozor, kam se svými auty jedete. V České republice Vás příliv asi nepřekvapí, ale tornádo by mohlo.

Zdroje: Car and Driver, TowPoint