676 – jednomístný vůz 2024 od Ferrari

Fred Vasseur oficiálně prohlásil datum představení jednomístného vozu 2024, který se stále nazývá 676, což je zkratka projektu. Šéf týmu dodal, že následně proběhne natáčecí den, kterému FIA příští rok udělí 200 km. A to oproti obvyklým 100 km očekávaným do letošního roku.

Novinka se objevila až na poslední chvíli. Termín představení jednosedačky 2024, kdy projekt 676 přijme svůj oficiální název, má čelit nové sezóně.

,,Nový jednomístný vůz se má uvést na trh 13. února, den před Valentýnem – oznámil šéf týmu Cavallino.

676 - jednomístný vůz 2024 od Ferrari
Frederic Vasseur, šéf týmu a generální manažer Scuderia Ferrari

Fred poté vysvětlil, proč Ferrari posunulo start SF-23 o den ve Fioranu…
Chtěli mít den navíc na přípravu na testy. ,,Vtipy stranou, máme málo času. A už jsme to viděli v minulosti, dát všechno dohromady, abychom se připravili závodit v Bahrajnu, se jeví jako velká výzva. V každém případě si datum 14. vybraly i jiné týmy, takže jsme ho raději nebrali.“

13. únor – den uvedení jednomístného vozu roku 2024

Přítomní iberští novináři neváhali informovat Vasseura, že ve Španělsku se úterý 13. považuje za nešťastný den. A nepříliš vhodný pro uvedení nového vozu. Ten by měl oživit štěstí vzpínajícího se koně v F1.

,,Pokud je úterý 13. nešťastným dnem ve Španělsku, mohu říci, že ve Francii upřímně řečeno to nejsou věci, které mě zajímají.“

676 proto absolvuje krátký shakedown ve Fioranu se dvěma jezdci, kteří pro radost fotografů odjedou těch několik kol povolených pravidly FIA. A poté se vůz poprvé odveze do dílny, vzhledem k tomu, že první jízda se má naplánován na dva natáčecí dny. Od roku 2024 mohou mít týmy možnost ujet 200 km. Čímž se zdvojnásobí vzdálenost, kterou Mezinárodní federace povolila do letošní sezóny.

Kromě toho, že technici zaručí marketingovému a obchodnímu oddělení Cavallina možnost pořizování obvyklých videozáznamů pro sponzory, mohou technici s minimálním klidem vyhodnotit potenciál nového Ferrari. A shromáždit tak první data k provedení počáteční korelace se simulačními systémy. Ty Gestion Sportiva aktualizovala s příchodem čerstvých a mladých sil od Mercedesu a Red Bullu.