Mitsubishi Triton Ralliart se vrátí do rallye

Mitsubishi je zpět v rallye, a to v podobě modelu Triton Ralliart, který se zúčastní Asian Cross Country Rally 2022

Mitsubishi Ralliart je definitivně zpět. Nemluvíme o vozech s obtisky, které automobilka oznámila na začátku letošního roku pro Thajsko. Máme na mysli, že Mitsubishi je zpět v rallye, a to v podobě modelu Triton Ralliart, který se zúčastní Asian Cross Country Rally 2022.

Mitsubishi Triton Ralliart

Jelikož se autor článku právě nachází v thajském Buriramu, aby se stal svědkem slavnostního zahájení soutěže, viděli jsme rallye závodníka naživo a dostali se k němu hodně blízko. Zde je několik fotografií vozu pořízených před zahájením samotného hrůzostrašného vytrvalostního závodu rallye.

Je klasifikovaný jako rallyový vůz skupiny FIA T1 a přišel se zřejmými úpravami pro motoristický sport
Mitsubishi Triton Ralliart

Závodní Mitsubishi Triton Ralliart není jen Triton (nebo Strada/L200) ověšený samolepkami sponzorů. Je vybavený také mechanickými vylepšeními, která jsou pro závod nezbytná.

Je klasifikovaný jako rallyový vůz skupiny FIA T1 a přišel se zřejmými úpravami pro motoristický sport. Mezi úpravy patří odlehčená kapota a dveře z uhlíkových vláken, ochranná klec, kryty pod koly a mírně vyladěný vznětový motor 4N15 MIVEC o objemu 2,4 l s turbodmychadlem. Výkon zůstává na sériových hodnotách 178 koní (133 kw) a 430 Nm točivého momentu. Ladění se zaměřilo na snížení tření a zlepšení odezvy ve středním rozsahu otáček.

Mezitím další mechanická vylepšení zahrnují přední a zadní LSD Cusco, nastavitelné přední a zadní tlumiče Cusco, přední a zadní ventilované kotoučové brzdy Endless se čtyřpístkovými třmeny a sadu 17 palců širokých kol Work z hliníkové slitiny obutých do pneumatik Yokohama Geolander.

Závodní tým

Tento vůz je hlavním koněm týmu Mitsubishi Ralliart na 27. ročníku Asia Cross Country Rally (AXCR). Každoroční cross-country rallye s certifikací FIA zahrnuje 1700 km všech typů terénu od Thajského království po Kambodžské království, od hor, džungle, bažin, pláže, řeky, pouště, plantáže, asfaltu a dokonce i okruhu spolu s nepředvídatelnými povětrnostními podmínkami v této části zeměkoule.

Team Mitsubishi Ralliart je soukromý tým vlastněný společností Tant Sports v Thajsku
Mitsubishi Ralliart

Team Mitsubishi Ralliart je soukromý tým vlastněný společností Tant Sports v Thajsku. Jeho technická podpora je podporovaná společností Mitsubishi Motors Corporation (MMC), která se připojila k AXCR. V jeho čele stojí Hiroshi Masuoka. Jedná se o jezdce, který v letech 2002 až 2003 vyhrál Rallye Dakar, a to jako ředitel týmu.

Zdroje: motor1, Top-Nosiče