Mitsubishi D:5 Delica s volantem pouze vpravo

Japonská automobilka Mitsubishi představila nový design modelu Delica D:5, který vzbudil značný zájem nadšenců i kupujících

Od roku 2018, kdy japonská automobilka Mitsubishi představila faceliftovanou verzi modelu Delica D:5, uběhlo už několik let. S nově objeveným designem v podobě designového jazyka Mitsubishi Dynamic Shield vzbudil tento terénní vůz pro přepravu osob, který se dodává se systémem pohonu všech kol AWC, značný zájem nadšenců i kupujících. A to i na trzích mimo Japonsko.

Mitsubishi D:5 Delica

Až doposud však model Mitsubishi D:5 Delica zůstával pro ostatní trhy, například pro USA, zakázaným ovocem. Jistě, v současné době se vyváží na jiné trhy, například do Thajska, ale i nadále v poměrně omezené míře. Nepomáhá ani to, že výroba je v tuto chvíli endemická pouze pro Japonsko.

Až doposud však model Mitsubishi D:5 Delica zůstával pro ostatní trhy, například pro USA, zakázaným ovocem
Delica D:5

Nabízí se otázka: je nějaká šance, že se Delica D:5 začne nabízet i na jiných trzích, například v USA?

V rozhovoru s výkonným viceprezidentem společnosti Mitsubishi Motors Philippines Corp. (MMPC) Takanobu Suzukim během slavnostního ceremoniálu vlajkového ceremoniálu Asia Cross Country Rally 2022 a v podstatě návratu Ralliartu do rallye máme nyní odpověď.

Suzuki-san zmínil, že Delica se dodává výhradně v konfiguraci s pravostranným řízením. Společnost však nezavírá dveře k nabídce vozu s lidským pohonem, zejména v zemích, kde je po něm poptávka.

„Mitsubishi Delica D:5 se v omezeném množství vyváží do některých zemí, a to například do Thajska. Používá se nejčastěji jako služební vůz pro mezinárodní společnosti. Na Filipínách v současné době není třeba vůbec k dispozici. Zkoumáme však prodejnost tohoto modelu v segmentu dodávek, který je jedním z největších segmentů vůbec.

Nové modely na obzoru

„Automobilka Mitsubishi se prozatím soustředí na segment SUV a pickupů, kde v následujících letech uvedeme na trh nový pickup a dvě nová SUV. Chceme i nadále studovat možnost zařazení dodávky do současné modelové řady,“ řekl Suzuki-san.

Mitsubishi XFC Concept je jedním ze dvou SUV, která by se měla objevit na trhu v blízké budoucnosti.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky