Australský Zoomo získává miliony na elektrokola a lehká EV

Společnost Zoomo pro mikromobilitu a elektrokola se sídlem v Sydney tento týden oznámila, že získala dalších 20 milionů USD (tj. 441 220 000 Kč). Ty se mají použít na další urychlení růstu společnosti a „narušení“ globálního sektoru dodávek a logistiky na poslední míli (kilometr). Pozn. Jedna míle se rovná 1,609 km.

Posledních vybraných 20 milionů USD (441 220 000 Kč) následuje po 60 milionech USD (1 323 540 000 Kč), které společnost získala v rámci financování série B v listopadu. V současné době Zoomo získalo celkem 100 milionů USD (2 205 900 000 Kč) v hodnotě jak vlastního kapitálu, tak debutu na financování svého růstu.

„Ve společnosti Zoomo lze vidět v příštím desetiletí svět, kde se každá dodávka na poslední míli (kilometr) dokončí. A to na lehkém elektrickém vozidle podporovaném ekosystémem Zoomo. Naši investoři nám pomohou přiblížit se k tomu, aby se to stalo realitou,“ řekla Mina Nada, spoluzakladatelka a generální ředitelka společnosti Zoomo.

Zakladatelé Zoomo Mina Nada a Michael Johnson.  Dodáno
Zakladatelé Zoomo Mina Nada a Michael Johnson

„Rok 2021 byl pro Zoomo transformačním rokem, protože jsme viděli, že z naší inovativní platformy těží kromě zaměstnanců na koncertech také manažeři podniků a vozových parků. Rok 2022 je rokem, kdy v podnikání zvedáme rychlost.

Toto poslední kolo financování vedl nový investor, Collaborative Fund, fond rizikového kapitálu se sídlem v New Yorku, který si již udělal jméno tím, že investoval do Lyft, Whoop a Beyond Meat.

Australský poskytovatel řešení

Kromě Collaborative Fund mezi další investory patřila pobočka VC společnosti Mitsubishi UFJ; SG Fleet, přední australský poskytovatel řešení integrované mobility; WIND Ventures, pobočka VC pro COPEC, jednu z nejpokrokovějších společností v oblasti energetiky a mobility v Latinské Americe; a Akuna Capital, přední obchodní společnost.

Zdroj: Zoomo
Zoomo

Investice od strategických investorů je pro Zoomo první, od níž společnost doufá, že bude předzvěstí řady přínosných partnerství a iniciativ na řadě globálních trhů.

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s týmem Zoomo. Doručování malých balíčků a jídel ve vozidle o hmotnosti čtyři tisíce liber (tj. přes 18 000 kg) je neefektivní a nákladné. To jak pro zákazníky, tak pro životní prostředí,“ řekl Craig Shapiro, zakladatel a výkonný ředitel Collaborative Fund.

„Elektrokola jsou jen začátkem vize společnosti Zoomo, pohánějící budoucnost logistiky. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme další vozidla Zoomo ve městech všude kolem nás.“

Poslední navýšení kapitálu společnosti Zoomo následuje něco málo přes dva měsíce poté, co společnost uvedla na trh své dosud nejvýkonnější užitkové elektrokolo Zoomo One. To má nahradit benzínové mopedy pro dodávky na poslední míli (kilometr).

Zoomo nabízí tři elektrická kola navržená speciálně pro městské dodávky na poslední míli (kilometr). Sport, Zero a Classic – která jsou k dispozici ve třech plánech předplatného – Lite, Plus a Pro.

Kola, která se můžou pochlubit více než 7 hodinovou výdrží baterie a maximální rychlostí 25 mph (přibližně 40 km/h, ale omezena na zákonnou rychlost 25 km/h v Austrálii), se šijí na míru pro dodávku na poslední míli (kilometr). Díky plánům předplatného Zoomo se kola Zoomo stala perfektní volbou pro všechny druhy doručovacích služeb. Společnost také nabízí Zoomo One, se kterým lze jezdit rychlostí 45 km/h, ale není australský.

Zdroj: thedriven.io, Vapol.cz