Mercedes G580 s technologií EQ – elektrický Mercedes má konečně jméno

Elektrický Mercedes třídy G má konečně jméno. Sériová verze se na své premiéře na Auto China v Pekingu představí jako G580 s technologií EQ

Elektrický Mercedes třídy G má konečně jméno. Navzdory zprávám, které naznačovaly, že tento terénní vůz se stane prvním modelem, který opustí označení EQ, zůstávají tato dvě písmena zachovaná. Namísto názvu EQG dostane koncept sériové verze označení „G580 s technologií EQ“. Stane se tak po premiéře tento měsíc na Auto China v Pekingu.

Elektrický Mercedes G580

Protože se jmenuje „G580“, můžeme s jistotou předpokládat, že má vyšší výkon než model G550. Pro modelový rok 2025 přišla běžná třída G o osmiválec ve prospěch mild-hybridního řadového šestiválce, který dosahuje výkonu 443 koní a točivého momentu 413 N.m. To znamená, že se v ní objevil i nový motor. Elektrický Mercedes G580 nepřekoná AMG G63, které si ponechává osmiválec o výkonu 577 koní a 627 N.m.

Elektrický Mercedes třídy G má konečně jméno
Nový elektromobil od Mercedesu dostal označení G580

Elektrická třída G má mít čtyři motory – jeden na každém kole – a kapacitu baterií odhadovanou na 100 kWh. To by mělo zajistit dojezd přes 321 km, což není ideální, ale není to překvapivé, protože půjde o těžké SUV.

V roce 2025 by měl být k dispozici volitelný akumulátor s vysokou hustotou, který začne využívat chemii křemíkové anody. Víme také, že má mít nájezdový úhel 32 stupňů a odjezdový úhel 35 stupňů spolu se světlou výškou 24,9 cm.

Elektromobil s technologií EQ

Mercedes G580 s technologií EQ se nestane prvním čtyřmotorovým elektromobilem od Mercedesu. Tato pocta náleží modelu SLS AMG Electric Drive z roku 2012. Model bude potřebovat veškerý výkon, který může dostat. A to vzhledem k tomu, že šéf značky G Emmerich Schiller uvedl, že by měl vážit méně než 3 499 kg.

Jaké premiéry chystá Mercedes?

Modernizovaný model EQS se zúčastní také veletrhu Auto China 2024. Zde luxusní značka hodlá představit také Mercedes-AMG GT 63 S E Performance s plug-in hybridní sestavou V-8. Aniž by zabíhala do podrobností, Mercedes zmiňuje, že se tam objeví i nové výstavní premiéry Maybachu a modelové řady třídy E.

GT63 S E Performance poprvé uvidíme 20. dubna během akce AMG Brand Night Event v Šanghaji během čínského víkendu F1, zatímco elektrické G580 se poprvé představí 24. dubna. Auto China začíná 25. dubna prvním novinářským dnem.

Zdroje: motor1, TowPoint