Nabíjení elektromobilů na nabíjecích stanicích v Británii

Elektrická nabíjecí stanice pro elektromobily ve Velké Británii

Konečně jedna velká společnost zveřejnila plány na zlepšení nabíjení elektromobilů ve Velké Británii.

Celkově je nabíjení elektromobilů bezbolestné, snadné a dostupné. Můžete to dělat také z pohodlí domova a využívat levnější tarify za elektřinu v průběhu noci. Nicméně, když jsme na cestách a potřebujeme natankovat, tak je nabíjení složité. A taky dražší.

Co se týká ceny, tak na všech veřejných dobíjecích stanicích a kolem nich chybí osvětlené ceníky s nabídkami. Stejně jako klasické čerpací stanice nebo parkovací automaty vypisují své ceny, tak všechny veřejné nabíjecí stanice pro EV musí dělat totéž. Kromě toho musí mít stanice a její okolí osvětlení z důvodu bezpečnosti a pohodlí.

Nabíjení elektromobilů a hodnocení

Pomůže založení organizace Electrifying Britain. Organizace s odborníky může propagovat a vysvětlovat příčinu elektromobilů, spravovat a rozvíjet infrastrukturu a sdílet informace o nabíjecích stanicích a nákladech na jejich používání. Tomuto systému by mohlo sloužit hodnocení, kde 0 hvězdiček znamená nejhorší hodnocení a 5 hvězdiček zase nejlepší. Díky němu by se vlastníci a provozovatelé nabíjecích stanic mohli namotivovat k čistějším a atraktivnějším nabíjecím místům.

Ještě předtím, než mobilní telefony z velké části vymazaly telefonní budky, společnost BT se o tyto budky starala skrze svou flotilu malých dodávek. Jejich řidiči prováděli pravidelné kontroly, údržby, opravy a čištění. Taktéž společnosti, které vlastní nabíjecí stanice pro elektromobily, by se mohly ztotožnit s podobným systémem.

V dnešní době máme snad na všechno v mobilních telefonech aplikace a platit můžeme pohodlně taky skrze ně. Taktéž na nabíjecích stanicích by tedy mohlo fungovat placení hotovostí, debetní nebo kreditní kartou či telefonem. Když to může fungovat na čerpacích stanicích, proč by to nemohlo fungovat i na nabíjecích stanicích.

Nabíjecí stanice pro elektromobily

Kompenzace

Kompenzace může být velkorysá a automaticky udělovaná zákazníkům, kteří zkontrolují webovou stránku, aby potvrdili, že veřejné nabíjecí stanice jsou otevřené a fungují – jen aby zjistili, že jsou zavřené nebo nefungují. Tyto firmy se musí více snažit. Můžeme pečlivě sledovat dostupnost a způsobilost nabíjecích strojů, pravidelně je navštěvovat, opravovat, udržovat a čistit, a tak dosáhneme 100% přesnosti, spolehlivosti a spokojenosti svých zákazníků.

Příliš často se řidiči objevují na veřejných nabíjecích stanicích. Přesto je přivítají problémy, které jim brání v dobíjení. Tohle musí přestat. Pokud ne, důvěra v navrhovaný přechod z ICE na EV se může nenávratně poškodit. Vím, že většina elektromobilů je dobrá až skvělá, ale nemůžeme zapomenout na fakt, že už tak vratký britský veřejný nabíjecí „systém“ a nedostatek infrastruktury a plánování nám nepomůže.

„Pravda, benzínová a naftová čerpadla nejsou dokonalá. A rozhodně nejsou dlouhodobou budoucností. V současné době jsou však mnohem pohodlnější, spolehlivější a jednodušeji se hledají a úspěšně používají než ty mnohem vzácnější veřejné nabíjecí stanice pro elektromobily.“ uvedl jeden ze zakladatelů Auto Express Mike Rutherford.

Zdroje: Autoexpress, Vapol