Kia EV6: Výjimečný elektromobil s moderním designem

Speciální elektromobil značky Kia s označením EV6 se objevil na trhu ve druhé polovině roku 2021. V polovině cyklu se nyní dočkal aktualizace

První speciální elektromobil značky Kia s označením EV6 se objevil na trhu ve druhé polovině roku 2021. V tomto intervalu nasbíral sesterský model Hyundai Ioniq 5 prodeje v počtu více než 210 000 kusů.

V polovině cyklu se dočkal aktualizace, aby zůstal svěží a konkurenceschopný ve stále náročnějším segmentu. Stále vypadá, jako by přicestoval z budoucnosti, ale nyní má hranatější světlomety, které jsou ozvěnou modelu EV9.

Facelift

Kia předvádí jak standardní model, tak i EV6 GT-Line, přičemž druhý jmenovaný je vybavený přední světelnou lištou. Oba stupně výbavy mají také odlišný design aktualizovaných nárazníků, ale nic, o čem by se dalo psát. Jelikož se jedná o facelift, profil se nezměnil, i když na výběr jsou nové designy 19 a 20palcových kol z lehkých slitin.

Kia předvádí jak standardní model, tak i EV6 GT-Line, přičemž druhý jmenovaný je vybavený přední světelnou lištou
V polovině cyklu se elektrická Kia EV6 dočkala faceliftu

Vnější i vnitřní změny u vozu

Ačkoli interiér vypadá okamžitě povědomě, nová Kia EV6 má jiný tříramenný volant a aktualizovaný rám pro dvě obrazovky. Kia instaluje systém ověřování otisků prstů, 12palcový head-up displej a digitální zpětné zrcátko. Dále si můžeme všimnout, že lesklá klavírní čerň táhnoucí se podél středové konzoly s faceliftem zřejmě zmizela.

Pak jsou tu změny, které nejsou viditelné pouhým okem. EV6 dostává boční airbagy ve druhé řadě a silnější B-sloupky pro větší tuhost karoserie. Kromě toho jsou nyní elektromotory tišší a jízdní komfort se zlepšil úpravou tlumičů.

Nová Kia EV6 má jiný tříramenný volant a aktualizovaný rám pro dvě obrazovky
Takhle vypadá Kia EV6 uvnitř

Kolem zadního motoru je navíc dodatečný zvukově izolační materiál. Aktualizace přes vzduch nyní přesahují rámec navigačního systému, zatímco bezdrátové systémy Android Auto a Apple CarPlay patří ke standardní výbavě.

Nová baterie

Kia se zbavuje staré 77,4kWh baterie ve prospěch většího 84kWh akumulátoru, který se dokáže nabít z 10 na 80 procent za 18 minut při výkonu 350 kW. EV6 Long Range s pohonem zadních kol nyní ujede 494 km namísto 474 km, jak vyplývá z místního testovacího postupu. Ve Spojených státech ujede ekvivalentní varianta před faceliftem 498 km, než se vybije (podle EPA).

Do prodeje půjde za měsíc

Aktualizovaný model EV6 se začne prodávat v USA příští měsíc, další trhy mají brzy následovat. Model GT s nejvyšším dojezdem pravděpodobně není daleko.