Ram ProMaster EV se představí ještě letos

Rok 2022 se stal druhým nejlepším rokem modelu Ram ProMaster. Ram nyní potvrzuje, že brzy uvede plně elektrickou verzi tohoto modelu

Rok 2022 se stal s 60 936 a 5 137 dodávkami ve Spojených státech a Kanadě druhým nejlepším rokem modelu Ram ProMaster v historii. Pro modelový rok 2023 dostala lehká užitková dodávka novou svěží tvář a možnost super vysoké střechy. Pro model ProMaster 2024 se plánují ještě důležitější změny. Ram nyní potvrzuje, že brzy uvede na trh plně elektrickou verzi modelu ProMaster.

Ram ProMaster EV

Ve své zprávě o celoročních prodejích za rok 2022 automobilka oznamuje, že ProMaster BEV se představí ještě v první polovině tohoto roku. Dodávky zákazníkům ve Spojených státech začnou chodit v druhé polovině roku 2023. To také znamená, že se s příklady elektrického autobusu pravděpodobně setkáme ve zprávě o prodejích značky za příští rok.

Ve své zprávě o celoročních prodejích za rok 2022 automobilka oznamuje, že ProMaster BEV se představí ještě v první polovině tohoto roku
Ram ProMaster se dočká elektrické verze v první polovině roku 2023

To je bohužel zatím vše, co je Ram ochotný o své plně elektrické užitkové dodávce sdělit, i když možná tušíme, co můžeme očekávat. Podle zprávy MoparInsiders má model ProMaster EV do značné míry vycházet z Fiatu e-Ducato pro evropský trh.

Dodávka Fiat e-Ducato

Italská dodávka vznikla společně s DHL. Na trh se poprvé podívala v roce 2021 s jedním elektromotorem o výkonu 120 koní (90 kW) a točivým momentem 280 Nm. Zákazníci v Evropě si mohou e-Ducato pořídit buď s baterií o kapacitě 47 kWh, nebo 79 kWh. Dodávka má dojezd až 280 km na jedno nabití (měřený podle evropského smíšeného cyklu WLTP). Podle odhadů lze v městském cyklu očekávat dojezd přibližně 370 km.

Kolik toho uveze?

Zákazníky užitkových dodávek pravděpodobně více zajímá, kolik toho e-Ducato uveze. A to za předpokladu, že ProMaster se pochlubí podobnými, ne-li stejnými čísly. Italská dodávka poháněná bateriemi má objem nákladového prostoru mezi 10 až 17 metry krychlovými. Maximální užitečné zatížení má 1 950 kg. Uvidíme, zda nová volitelná funkce Super High Roof představená pro ProMaster v roce 2023 bude k dispozici také pro elektrickou verzi dodávky.

Zdroje: motor1, Vapol