Mercedes-AMG EQE

Tři malá písmenka, která tolik znamenají. Ne, ne EQE. Mluvím o AMG, výkonové divizi společnosti Merc, která změnila solidní, i když poněkud nevzrušující EQE – a udělala z něj dosud nejpřesvědčivější elektrický Mercedes.

Co je jiné?

Mercedes-AMG EQE 53 je mnohem rychlejší, naprosto vyrovnaný, pěkně vyvážený a celkově je jízda přínosnější. I když je zjevně součástí stejné rodiny, je to dítě, které dostalo všechny dobré vánoční dárky: dva elektromotory místo jednoho, místo pohonu zadních kol, podvozek vyladěný některými z nejlepších v oboru a dokonce má premiéru některé nové pneumatiky Michelin Pilot Sport navržené speciálně pro vysoce výkonná elektrická vozidla AMG.

Dejte nám nějaké specifikace EQE

Podle křiklavých a barevných přístrojů má řidičova pravá noha k dispozici 617 koní a 1000 Nm. Maximální dojezd při plném nabití je více než 320 mil. Zní to zajímavě, ale samozřejmě díky plnému využití dostupného výkonu se jízdní dosah zmenšuje rychlostí časové deformace.

Mercedes-AMG EQE

Každé EQE 53 AMG je vybaveno pohonem všech kol 4Matic, podvozkem Ride Control se vzduchovým odpružením a adaptivními tlumiči, řízením zadních kol, pěti různými jízdními režimy a vysoce výkonnými brzdami, které lze upgradovat na ještě větší karbon-keramické kotouče, které vyžadují větší 21palcová kola a pneumatiky.

Jaký je interiér?

Uvnitř láká volitelná hyperobrazovka s plnou šířkou, kterou máte s ohromným množstvím digitálních kouzel, vizuálních výkonů a modulárních displejů. Interiér rozjasňují červené akcenty a detaily z matného hliníku.

Na volantu, stejně jako kulatý volič jízdních režimů, je druhý otočný ovladač, který zpřístupňuje nastavení tlumičů a tři zvukové vzory. Hádáte správně: Mercedes-AMG EQE 53 se musí hodně nastavovat a dolaďovat.

Jak jezdí EQE?

Spousta momentálního točivého momentu, explozivní dodávky výkonu, bezproblémový výkon superauta a žádné fanfáry, ale zhuštěná vysokorychlostní vlnovka.

S paketem AMG Dynamic Plus, který krátkodobě zvýší výkon na 677 k a 1000 Nm, může 2,5tunový z Affalterbachu v režimu Race Start zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 3,3 s, alespoň pokud tomu tak není stav nabití. Klesl pod 70 procent – ​​to je území Ferrari Roma a Portofino.

Mercedes-AMG EQE

Dva motory odvádějí eso při organizování neustále se měnícího rozdělování točivého momentu, které je plné pouze vzadu, když je ESP úplně vypnuto. Řízení zadních kol zkracuje virtuální rozvor v těsných zatáčkách na první a druhý převodový stupeň, kde se EQE cítí téměř stejně hbité a svižné jako třída A.

Brzdy kombinují výdrž, okamžitou odezvu a snadnou modularitu uklidňujícím a nenáročným způsobem, kterému se ocelové rotory prostě nemohou rovnat. EQE 53 jede plynuleji než C43 a zůstává složený přes zakřivené a zvlněné sekce, přes variace prohnutí tobogánu a na patchworkovém trávníku rozpadajícím se ve švech.

Řízení působí masověji, příměji a komunikativněji než u EQE 350+. Je to stejný typ s proměnlivou rychlostí a proměnlivou námahou, ale kalibrace AMG odfiltrovala jakoukoli lehkost a nejednoznačnost zapnutí.

Nízkorychlostní předjížděcí manévry s časovým warpem jsou děsivě neskutečné a vysoce fyzické. Když je ESC vypnutý, pokusně zábavné svíjení se vplíží na paty, které lze nyní přimět k předvádění symbolických kroků, ale na suchých veřejných silnicích je to všechno drama, které toto bezpečné nastavení umožňuje.

A co poplatek?

Dlouho předtím, než se baterie vybije, systém pohybuje nebem a zemí (spolu s výstražnými světly, zprávami a zvonkohrami), aby vás nasměroval k nejbližší, nejlevnější a momentálně neobsazené vysoce výkonné nabíječce. Chytré, že?

Jak moc?

Cena ve Spojeném království ještě nebyla potvrzena. Ale očekáváme, že bude začínat na více než 2 900 000 Kč, což je velký skok oproti 350+. Náš testovací vůz je také vybaven mnoha doplňky. Včetně sady Dynamic Plus, která přináší více výkonu (čísla, která vidíte v závorkách na datovém panelu). Ale i bez nich to vypadá, cítí a jde mnohem přesvědčivěji.

Výrok o EQE

Nová středová vložka AMG s čistým vzduchem, která je žádanější než předražený EQS 53 AMG. A mnohem lepší než EQE350+, je dosud nejpřesvědčivějším elektromobilem Stuttgartu. Pokud sháníte špičkový elektromobil, nekupujte ho, dokud se s ním neprojedete.

Zdroj: carmagazin.co.uk, top-voziky.cz