Mercedes AMG C43 s větším výkonem

Německá automobilka Mercedes přichází na trh s novou řadou C43

Mercedes AMG poodhalil závoj na svém novém sedanu a kombi C43 4Matic s výkonem 402 koní. Jednalo se o první modely, které obdržely nově vyvinutou mild-hybridní verzi 2,0 litrového čtyřválcového přeplňovaného zážehového motoru divize Mercedes Performance. Motor s 48 V elektrickou architekturou a elektrickým pohonem a rychlým nabíjením.

Žhavé verze nové limuzíny a kombi třídy C dostávají elektrický výkon, aby se vyrovnaly BMW M340i.

Představení Mercedes AMG C43

Nové modely C43 chtěly představit nové motory, které získaly úpravy. Ty vycházely ze změn, které již přinesla šestá generace Mercedes-Benz třídy C uvedená na trh v loňském roce.

Podélně uložená jednotka, která je nadále označovaná pod kódovým označením M139. Nahrazuje přeplňovaný 3,0 litrový motor V6 používaný u dřívějších modelů C43.

S elektrickým turbodmychadlem, které dříve nahrazovalo používané turbodmychadlo na výfukové plyny a nově konfigurovaný startér-generátor. Ten je poháněný řemenem pro krátkodobé zvýšení rezerv při plném zatížení. Pohonná jednotka o objemu 1991 ccm vyvine nárokovaných 201 koní na litr. Tím zvedá výkon C43 o 40 koní oproti svému předchůdci, a to na 402 koní. Točivý moment se však sníží 500 Nm.

Nová pohonná jednotka AMG je založená na standardním motoru M270. Tento typ motoru se používá v celé řadě Mercedes-Benz. Částečně se montuje ručně v sídle AMG v Affalterbachu poblíž Stuttgartu v Německu.

V nové verzi se objeví jak sedan, tak kombi
Kombi C43 4MATIC

O pohon se stará devítistupňová automatická převodovka MCT s funkcí Race Start a specifická verze systému pohonu všech čtyř kol Mercedes 4Matic pro AMG s rozdělením pohonu mezi přední a zadní nápravu v poměru 31:69.

AMG zatím neuvádí žádné nároky na zrychlení. Ačkoli uvedlo, že maximální rychlost 249 km/h u 1765 kg C43 sedan a 1810 kg C43 kombi může být zvýšená na 265 km/h prostřednictvím specifikace volitelného Driver’s Package.

Další úpravy modelů

Aby nový model získal charakteristický zvuk AMG, dostává upravený výfuk. Kupující si také mohou zvolit volitelný balíček AMG Real Performance Sound, který využívá syntezátor ke zvýraznění zvuku výfuku prostřednictvím reproduktorů v interiéru.

Součástí je přepracovaná přední náprava s čepy řízení a nosnými klouby specifickými pro daný model.

Podvozek AMG Ride Control s kombinací dvojitých příčných ramen vpředu a více prvků vzadu dostává standardně adaptivní tlumiče.

Součástí standardní výbavy nového C43 je také nová verze systému řízení všech kol třídy C vyladěná podle AMG. Poskytuje maximální úhel natočení zadních kol 2,5 stupně v závislosti na jízdním režimu.

Další změny se soustředí na brzdy. Dostávají 370 mm ocelové kotouče se čtyřpístkovými třmeny vpředu a 320 mm ocelové kotouče s jednopístkovými plovoucími třmeny vzadu.

Nová C43 se od běžných variant třídy C odlišuje řadou tradičních stylových úprav AMG. Patří mezi ně přední maska ​​s vertikálními lamelami ve stylu Panamericana. Patří mezi ně modelově specifický nárazník, mohutnější boční prahy a přepracovaný zadní nárazník s difuzorem a chromovanými koncovkami výfuku.

Nový model jezdí na standardních 18 palcových kolech, ale může být vybaven volitelnými 19 palcovými nebo 20 palcovými koly.

Uvnitř najdete mimo jiné digitální grafiku přístrojů a displejů infotainmentu specifickou pro AMG. Dále kůží obšitý volant AMG Performance s plochým dnem, sportovní sedadla AMG potažená umělou kůží a mikrovláknem, pedály AMG a červené bezpečnostní pásy.

zdroje: autocar, Vapol