McMurtry Speirling může potěšit fanoušky

Britský start up McMurtry Automotive uvede na trh povolenou silniční verzi fanouškovsky oblíbeného vozu Speirling

Britský start-up McMurtry Automotive uvede na trh povolenou silniční verzi svého elektrického jednomístného fanouškovského vozu Speirling.

Vůz, který se vyznačuje neobvyklým elektrickým ventilátorem s „poháněným přítlakem“ a spodním lemem sahajícím k zemi. Tento model včera překonal rekord na Goodwood Festival of Speed ​​ve stoupání do kopce časem 39,08 sekundy. Tedy o 0,8 sekundy rychleji, než dosáhl Volkswagen ID R v roce 2019.

A exkluzivně pro Autocar, generální ředitel společnosti Thomas Yates potvrdil, že se má vyrobit silniční model s podobným výkonem jako jeho EV.

McMurtry Speirling do měst i na okruhy

„Chceme poskytnout něco, čím můžete projet centrem Londýna a pak se vydat na trať,“ řekl

„Nikdy to není nejpohodlnější přes rychlostní hrboly, ale o to ve skutečnosti nejde.“ Jde o to, že máte toto neuvěřitelné, hlasité, vzrušující, elektrické opravdu kompaktní auto, o kterém víte, že je nejrychlejším autem na jakémkoli závodním dni, kterého se zúčastníte.

„Je to také budoucnost a bez emisí.“

Dodal: „V některých ohledech je stále ještě brzy, ale máme plně funkční proptype, který je naprosto úžasný. Avšak stále píšeme rozsah úprav, které potřebujeme provést z této verze do legální silniční dopravy.“

McMurtry Speirling překonal rekord na letošním Goodwood Festival of Speed ve stoupání do kopce časem 39,08 sekundy. O 0,8 sekundy rychleji, než Volkswagen ID R v roce 2019
McMurtry Speirling

Vyrobí se jich jen hrstka a potenciální kupce si musí připravit „sedmimístný obnos peněz“.

Fanoušci, kteří se inspirují nechvalně známým vozem Brabham BT46 F1 z roku 1978, jsou součástí silničního vozu. Má jej být možné použít pouze jako součást režimu Track. Když je aktivovaný, poskytuje 2000 kg přítlaku z klidu. Což je více než vůz Formule 1, produkuje rychlostí 241 km/h.

„Dostane stejnou pohonnou jednotku jako současný pásový vůz,“ řekl Yates, který má uváděný poměr výkonu k hmotnosti 1000 koní na tunu s 60kWh baterií omotanou kolem kokpitu. Ta poskytuje energii pro řadu elektromotorů.

Vozy pro radost z jízdy

Další rozdíly od verze Goodwood pro trať mají spočívat v tom, aby auto mohlo být legální k jízdě na silnici. To obnáší snížení množství aero, přidání světlometů a stěračů čelního skla.

Yates také potvrdil, že myšlenky se přesouvají k dalšímu vozu McMurtr. Ten má mít podobný design orientovaný na rychlost. Má být však menší než už tak malinký jednomístný Speirling.

Řekl: „Budoucnost je tedy menší. Cílem pro Speirling je dodat něco, co v žádném případě neplýtvá, nemá nadbytečný prostor a nic nepřijde nazmar. Jen fenomenální, kompaktní a lehký zážitek z jízdy.

„To je pro nás v budoucnu směr, kterým se chceme i nadále ubírat.“

Yates dodal: „Každý se nás vždy ptá, jestli postavíme dvousedadlový vůz. Ale na výběr je tolik dvousedadlových vozů, nyní vyrábíme úžasná auta bez toho nadbytečného prostoru.

Datum odhalení zatím ještě neznáme, ale zájemci se již mohou registrovat.

Zdroje: autocar, Top Vozíky