Tesla neuvede na trh Roadster ani Semi v roce 2022

Vývoj nových očekávaných modelů tzv. kybernetických vozů Roadster a Semi bude i v roce 2022 pokračovat. Avšak namísto jejich výroby Tesla upřednostní samořízené modely, které by měly být spolehlivější než člověk.

Elon Musk uvedl, že Tesla v roce 2022 nepředstaví žádné nové modely. Což znamená, že se opět odkládá uvedení modelů Cybertruck, Semi a Roadster.


Generální ředitel Musk také prozradil, že společnost v současné době nepracuje na elektromobilu za 550 000 korun, který ohlásil na rok 2020. Musk zdůraznil, že společnost se soustředí na svůj balíček plně samořízených vozidel. Uvedl očekávání, že „letos dosáhne plně samořízeného vozidla bezpečnějšího než vozidlo řízené člověkem“.

Tesla loni vyrobila téměř milion elektromobilů po celém světě. Na nové modely této průkopnické společnosti v oblasti elektromobilů však nečekejte. V dnešním internetovém vysílání pro investory generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk prozradil, že majitelé rezervací na modely Cybertruck, Roadster a Semi – všechny tyto modely nestihly plánovaný termín výroby – budou muset čekat ještě déle, než se jim očekávané vozy dostanou do rukou.

Má Tesla problémy s výrobou?
Má Tesla problémy s výrobou?

Plány Tesly do budoucnosti?

Elon Musk také uvedl, že provádí spoustu inženýrské práce a vyrábí nástroje pro vytvoření těchto vozidel. V příštím roce by měli tyto modely přejít do výroby. Všichni v Tesle doufají, že se tak i stane.

Zdá se, že na cybertrucku je třeba ještě hodně pracovat, přestože Musk včera na Twitteru uvedl, že jezdí s prototypem po areálu továrny Gigafactory v Texasu. „V Cybertrucku je spousta nových technologií, jejichž propracování zabere nějaký čas,“ vysvětlil Musk. Otázkou zůstává průměrná cena, která určuje i dostupnost.

Když už mluvíme o cenové dostupnosti. Musk také osvětlit, že v současné době na voze za 550 000 korun prozatím nepracují. Vypadá to, že Tesla bude mít nadcházející léto dost práce.

Cílem Tesly je vytvoření plně samořízeného automobilu. Tento automobil by měl být bezpečnější než auto ovládané člověkem. Tak uvidíme, jak se jim to povede.

Zdroje: CarandDriver, TowPoint