Goodwood Festival of Speed

V Anglii proběhne Goodwood Festival of Speed. Akce probíhá od čtvrtka 24. června až do neděle 27. června

Goodwood Festival of Speed ​​se letos vrací a my očekáváme, že akce bude stejně nabitá jako vždy, s množstvím odhalení a debutů na kartách.

Akce, která probíhá od čtvrtka 23. června do neděle 26. června, nám poskytne první pohled na některá z nejzajímavějších vozů roku 2022. Navíc předvede obrovskou rozmanitost dnešního autoparku.

Goodwood Festival of Speed a odhalení

BMW M3 Touring

Stále jsme oficiálně neviděli dlouho očekávané BMW M3 Touring s karoserií kombi. Nicméně německá automobilka potvrdila, že se vůz objeví na letošním Goodwood Festival of Speed v rámci 50. výročí své M performance divize.

Vůz má být vybavený stejným přeplňovaným šestiválcovým zážehovým motorem jako limuzína M3. Ta se může pochlubit výkonem 473 koní nebo 503 koní ve špičkové soutěžní formě. Díky tomu je jedním z nejvýkonnějších a nejrychlejších kombi na světě.

Model je vybavený stejným přeplňovaným šestiválcovým zážehovým motorem jako limuzína M3
BMW M3 Touring

BMW M4 CSL

M3 Touring není jediným vysoce očekávaným výkonným modelem od německé značky. Na festivalu se na stánku německé firmy představí také limitované BMW M4 CSL. Tento model předvede své svlečené mechanické prvky a napumpované hnací ústrojí. S výkonem 542 k a 649 Nm je to nejvýkonnější model BMW M3 nebo M4, jaký byl kdy vyrobený. Přichází přesně 50 let po uvedení legendárního 3.0 CSL.

BMW M4 CSL je nejvýkonnější model mezi řadami M3 a M4
BMW M4 CSL

Fisker Ocean

Po veřejné premiéře v Barceloně v únoru má elektrické SUV Fisker Ocean soupeřit v prodeji s Audi Q4 E-tron a BMW iX3. Fisker uvádí dojezd až 563 km. Sprint z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy v nejvýkonnějším provedení. Určitě se máme na festivalu Goodwood na co těšit.

Fisker Ocean uvádí dojezd až 563 km
Fisker Ocean

Ford Ranger Raptor

Nový Ford Ranger Raptor dostal obrovské zvýšení výkonu. Přičemž 2,0 litrový přeplňovaný vznětový motor v předchozím modelu nahradili výkonným 3,0 litrovým zážehovým V6. Výkon nyní činí 284 koní a 490 Nm. Navíc také prošel rozsáhlým přepracováním, které silně ovlivnil pouze americký Ford F-150 Raptor.

Ford Ranger Raptor má vyšší výkon. Stará se o něj 3,0 litrový zážehový V6 motor
Ford Ranger Raptor

Genesis Electrified GV70

Genesis Electrified G70 jsme poprvé viděli na autosalonu v Guangzhou v listopadu loňského roku. Poprvé se objeví na zemi ve Spojeném království na letošním Goodwood Festival of Speed. Na základě standardního Genesis GV70 má plně elektrická verze dojezd kolem 498 km s 482 koní na kohoutku.

Genesis Electrified GV70 má dojezd kolem 498 km
Genesis Electrified GV70

Lexus LFA

Lexus se chystá veřejně představit svůj plně elektrický supercar, který poslouží jako nástupce Lexusu LFA. S plánovaným uvedením na trh v roce 2030 je výroba stále vzdálená. Ale japonský výrobce luxusních automobilů slíbil, že na festivalu má být plně předvedená koncepční verze. Možná uslyšíme i nějaká technická čísla.

Lexus LFA má naplánované uvedení na trh až v roce 2030. Na festivalu má být předvedená jeho koncepční verze
Lexus LFA

Mercedes-AMG GT63 S E Performance

Dalším německým výkonným modelem, který má ve Spojeném království premiéru, je Mercedes-AMG GT63 S E Performance. Je to první plug-in hybrid od AMG s výkonem 831 koní. Ale to není vše – točivý moment se zvýšil 1466 Nm.

Mercedes-AMG GT63 S E Performance má výkon 831 koní
Mercedes-AMG GT 63 S E PERFORMANCE

Mercedes-AMG One

Model Mercedes-AMG One s výkonem 1049 koní, nabízený jako vůz formule 1 na silnici, je poháněný přeplňovaným motorem Grand Prix. Motor má objem 1,6 litru spojeným se čtyřmi elektromotory. Je to vůbec nejrychlejší sériově vyráběné auto firmy s maximální rychlostí 352 km/h. Předběhlo 344 km/h Mercedes CLK GTR z doby před 24 lety. Mohli bychom to vidět na Goodwood Festival of Speed?

Mercedes-AMG One má maximální rychlost 352 km/h
Mercedes-AMG ONE

Porsche Cayman GT4 E-Performance

Další fonematicky výkonný elektrický závodník, Porsche Cayman GT4 E-Performance, produkuje ohromujících 1072 koní ze čtyř elektromotorů. Je založený na podvozku Porsche Cayman GT4 RS, přičemž další díly pocházejí z Porsche 911 RSR GTE.

Porsche Cayman GT4 E-Performance má ohromných 1 072 koní
Porsche Cayman GT4 E-Performance

Porsche 911 Sport Classic

Model Porsche 911 Classic je nejnovějším oživením historické designové kolekce firmy s retro designovými prvky. Tyto prvky vzdávají hold jednomu z nejslavnějších a nejhistoričtějších modelů společnosti – Porsche 911 Carrera RS 2.7 z roku 1972. Jeho vystoupení na Goodwood Festival of Speed má být mezinárodní veřejnou premiérou.

Porsche 911 Classic je nejnovějším oživením historického vozu Porsche 911 Carrera RS 2.7 z roku 1972
Porsche 911 Sport Classic

Prodrive P25

Prodrive se sídlem v Banbury představí veřejnosti model P25, výkonný model založený na Subaru Impreza generace 22B. Zatím jsme viděli pouze jeho náčrt, který ukazuje, že vypadá téměř stejně jako jeho inspirace. Většina klíčových změn se nachází pod kapotou. Ta je domovem 2,5 litrového plochého čtyřválcového motoru s výkonem 400 koní.

Prodrive P25 má pod kapotou 2,5 litrový čtyřválcový motor
Prodrive P25

Zdroj: autocar, Top-Vozíky