Solární nabíjecí EV s integrovaným uložištěm baterie

Indický startup Ez4EV přišel s nápadem na solární nabíjecí EV dodávku. Uvnitř se nachází integrovaná baterie

Solární nabíjecí EV s integrovaným uložištěm baterie představil startup Ez4EV. Kompletní jednotku v krabici lze nabíjet pomocí elektřiny vyrobené ze slunce, stlačeného bioplynu a stlačeného zemního plynu.

Startup Ez4EV pro správu energie (easy-for-electric Vehicles) představil systém ukládání energie z baterií (BESS) s řešením nabíjení EV pro použití ve statickém i mobilním režimu.

Řešení EzUrja řeší omezení dostupnosti sítě pro nabíjení elektromobilů využitím decentralizovaných platforem generujících obnovitelné zdroje energie, jako je solární energie, stlačený bioplyn a stlačený zemní plyn, jako zdroj energie, kromě sítě.

Solární nabíjecí EV a bateriová banka

Řešením je v podstatě powerbanka a nabíječka do solárního nabíjecího vozidla. Můžete si ji předem rezervovat prostřednictvím aplikace a upravit ji podle svých požadavků, načasování a umístění. Řešení je mobilní v tom, že bateriovou banku lze nabíjet na decentralizované stanici na výrobu energie a odvézt do elektromobilu, řekl magazínu pv Ashhok Kapoor, obchodní ředitel Ez4EV.

„V Indii je dostupnost nabíječek jedním z aspektů, ale dostupnost ultrarychlých nabíječek je kvůli problémům se sítí stále trochu vzdálená. Pokud se podíváte na elektrobusy, 9 metrové autobusy vyžadují nabíječku 120 kW a 12 metrové 240 kW. Poskytování 240 kW nabíječek je ve městech výzvou,“ řekl Kapoor. „Síť musí být vybavená tak, aby zvládla výrazný nárůst špičkového zatížení v důsledku použití rychlonabíječek pro elektromobily. Rozhodli jsme se tedy inovovat nabíjecí produkt EzUrja EV, který je lokalizovaný pro indický scénář. Toto řešení dává elektrobusům šťávu, kterou potřebují uprostřed cesty k dokončení svých tras, jakmile opustí depo. Nemusí se vracet, aby se dobily.“

Řešení EzUrja-in-a-box využívá speciálně navržený motor pro přeměnu CNG na elektřinu. Dále invertor pro přeměnu elektřiny na stejnosměrný komponent a nabíječku DC-DC.

Americká C4V je back-endovým investorem v projektu EzUrja. Poskytuje lithium-iontové články pro nabíječky EzUrja. Lithium-iontové články se vyrábějí v jeho továrně s kapacitou 1,8 GWh v New Yorku.

„C4V zkoumala aplikaci své chemie baterií, kterou vyvinula společně s nositelem Nobelovy ceny. Našel se dobře v našem konceptu ultrarychlého nabíjení EV, který je lokalizovaný pro indický scénář,“ řekl Kapoor.

zdroje: pv-magazine, Vapol