Maserati PrimaSerie jako oslava 75 let vozů GT

Maserati představilo nové GranTurismo v říjnu loňského roku. Nyní oslavuje 75 let grand touringu novou limitovanou edicí vozu PrimaSerie.

Maserati představilo nové GranTurismo v říjnu loňského roku, ale zdaleka nešlo o první grand tourer italského výrobce. Maserati totiž nyní oslavuje jak uvedení nového modelu, tak 75 „slavných let grand touringu“ novou limitovanou edicí vozu. Vychází ze zmíněného modelu GranTurismo a nese název PrimaSerie.

Tímto vozem se oslavuje výročí 75 let vozů s označením GranTurismo od Maserati. Stejně tak se má vyrobit pouhých 75 exemplářů nového modelu PrimaSerie.

Nové GranTurismo PrimaSerie od Maserati

Tento nový vysoce upravený model má být k dispozici ve dvou různých konfiguracích. Obě tyto verze vycházejí z modelu GranTurismo Trofeo. První z nich je inspirovaná závodním dědictvím značky Maserati a má povrchovou úpravu Grigio Lamiera Matte s kontrastními červenými detaily. Druhá má hlavní barvu Nero Cometa s mátově zelenými akcenty.

Uvnitř kabiny lze stejný ornament v mátově zelené barvě nalézt také na opěrkách hlavy
Mátově zelené ornamenty na opěrkách hlavy ve vozu PrimaSerie

Exteriér obou vozů zdobí logo 75. výročí uprostřed kol. Uvnitř kabiny lze stejný ornament v mátově zelené barvě nalézt také na opěrkách hlavy. Interiér modelu PrimaSerie je spíše tradiční. Většinu ploch pokrývá černá kůže, avšak mátově zelené prošívání a akcenty mu dodávají zvláštní nádech.

Pod kapotou PrimaSerie

O mechanických vylepšeních nepadlo ani slovo, což znamená, že pohon zajišťuje stejný šestiválec Nettuno V6, který pohání i model MC20. V modelu GranTurismo Trofeo dosahuje výkonu 550 koní (410 kW) a 650 Nm.

O mechanických vylepšeních nepadlo ani slovo, což znamená, že pohon zajišťuje stejný šestiválec Nettuno V6, který pohání i model MC20
Maserati PrimaSerie

Připomeňme, že pro grand tourer existuje také méně výkonná verze Modena s výkonem 489 koní (365 kW) a točivým momentem 442 Nm. Avšak Maserati uvádí, že PrimaSerie vychází výhradně z modelu Trofeo.

Cena a omezený počet

Maserati neuvádí nic o ceně nového limitovaného modelu. Nicméně tvrdí, že výroba se omezí na pouhých 75 kusů pro celý svět. Jaký počet těchto vozů se vyčlení pro USA, zatím není známo. Alespoň víme, že běžné GranTurismo je zde nyní k dispozici jako model 2024. Maserati pracuje také na otevřené verzi vozu a na své uvedení na trh čeká také plně elektrický model.

Zdroje: motor1, TowPoint