Lexus TX odhalil nové snímky a potvrdil šest míst

Minulý týden naši špióni zachytili prototyp vůbec prvního Lexusu TX, který se s tunami kamufláže testoval na veřejných ulicích v Michiganu

Minulý týden naši špióni zachytili prototyp vůbec prvního vozu Lexus TX, který se s tunami kamufláže testoval na veřejných ulicích v Michiganu. Ukázalo se však, že plná a oficiální premiéra vozu přijde mnohem dříve, než jsme si mysleli. Luxusní značka zveřejňuje dva nové upoutávkové snímky s velkým SUV a potvrzuje 8. červen jako datum jeho debutu.

Šestimístný model TX

To však není jediná cenná informace v nové tiskové zprávě. Jeden z upoutávkových snímků také ukazuje kabinu Lexus TX v třířadém uspořádání. Nezdá se však, že by se jednalo o typické sedmimístné SUV, neboť je zde celkem šest sedadel.

Jeden z upoutávkových snímků také ukazuje kabinu Lexus TX v třířadém uspořádání
V modelu Lexus TX se nachází 6 sedadel ve třech řadách

Vpředu jsou dvě sedadla, ve druhé řadě jsou dvě kapitánská křesla se sklopnými loketními opěrkami a pravděpodobně i vyjímatelnou konzolou mezi nimi (stejná funkce jako v Toyotě Grand Highlander) a ve třetí řadě je další dvojice sedadel.

Na horním reproduktoru integrovaném do dveřního panelu se nachází logo Mark Levinson
Ve dveřích je integrovaný reproduktor s logem Mark Levinson

Druhý upoutávkový obrázek Lexusu zachycuje dveře spolujezdce zevnitř. Na horním reproduktoru integrovaném do dveřního panelu se nachází logo Mark Levinson. Kromě malé části středové obrazovky s něčím, co vypadá jako otočný ovladač klimatizace, není vidět nic moc dalšího.

Vylepšená Toyota Grand Highlander?

Pokud víme, TX by se mělo stát lepší verzí Toyoty Grand Highlander. Pokud se ukáže, že je to pravda, mohlo by být mezi oběma SUV sdíleno více než jen komponenty. Grand Highlander má například dvě 12,3″ obrazovky. Jednu obrazovku pro digitální přístrojový štít a druhou pro informační a zábavní systém. Stejné uspořádání lze pravděpodobně očekávat i u modelu TX.

Co se týče motorů, vyplněné značky naznačují, že TX se začne dodávat ve výbavových stupních TX350, TX500h a TX550h+. Oficiální vyjádření Lexusu zatím nemáme, ale domníváme se, že model s písmenem „h“ v označení má být hybridní, zatímco „h+“ by mohlo patřit plug-in hybridnímu modelu. Více informací se jistě dozvíme 8. června, kdy si Lexus TX odbude svou úplnou a oficiální premiéru.

Zdroje: motor1, TowPoint