Maserati MC20 GT2 se objeví v příštím roce

Maserati připravuje MC20 pro evropský šampionát SRO's Fanatec GT2 European Series Championship v roce 2023

Supersportovní vůz Maserati MC20 GT2 se přemění do evropského šampionátu Fanatec GT2 European Series Championship v roce 2023.

Maserati připravuje MC20 pro zákaznické závody GT, s přepracovanou verzí závodního vozu. Tato verze pojede v SRO’s Fanatec GT2 European Series Championship od roku 2023. Jeho konkurenti mají být vozy Audi, Brabham, KTM, Lamborghini a Porsche.

Maserati MC20 GT2

Základní genetická výbava MC20 zůstane. A to včetně jeho monokoku z uhlíkových vláken, nastavení zavěšení s dvojitým příčným ramenem a motoru „Nettuno“ twin-turbo V6. Namísto pohonu zadních kol přes osmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku a (volitelně) elektronicky řízený diferenciál, jak je tomu u silničního vozu, však závodní verze V6 namísto toho přijme šestistupňovou sekvenční převodovku, spojku a mechanické LSD.

20palcová kola MC20 nahradí 18palcovými díly se středovým zamykáním, které jsou přívětivější pro motoristický sport a obalenými hladkými pneumatikami. Pod nimi má Maserati zabudovat nové nastavení brzd s novými opatřeními pro chlazení brzd.

20 palcová kola MC20 nahradí 18 palcovými díly se středovým zamykáním
Maserati MC20 GT2

Vnitřek kabiny teprve uvidíme. Avšak Maserati podrobně popsalo specifikaci, která zahrnuje ochrannou klec homologovanou FIA. Dále nastavitelný pedálový box, šestibodový pás, volant z uhlíkových vláken, ovládací prvky nastavitelného ABS a trakce, řídicí systémy a nastavení pro záznam dat. Mezi doplňky patří zadní kamera a systém sledování tlaku v pneumatikách.

Vozy GT2 se zaměřují méně na aerodynamiku než stroje GT3. Aby se staly vozy přístupnější pro amatérské řidiče, soutěžní MC20 stále dostává rozměrné nastavitelné zadní křídlo a velký difuzor zdobící jeho převážně novou karoserii.

Nový závodník

Generální ředitel Maserati Davide Grasso o novém závodníkovi MC20 řekl: „Jsme poháněni naší vášní, jak na silnici, tak na dráze. Máme dlouhou historii světové dokonalosti v motorsportu a jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme závodit s mimořádným MC20.

„Závodění bylo vždy přirozeným prostředím Maserati a nyní, jak v evropském šampionátu Fanatec GT2, tak v šampionátu Formule E. Tato značka začíná znovu od svých kořenů, aby budovala budoucnost.“

Duchovní předchůdce MC20 – MC12 GT1 odvozený od Ferrari Enzo – soutěžil v letech 2004 až 2010 a za tu dobu získal téměř 100 vítězství. Po tomto voze Maserati vyrábělo soutěžní verze svého GranTurismo s motorem vpředu jak pro sérii Trofeo, tak pro GT4.

Zdroje: autoexpress, Top Vozíky