Mini Cooper JCW se představí na podzim v Nürburgringu

Nová generace modelu JCW (John Cooper Works) od Mini se poprvé odhalí až letos na podzim na okruhu v Nürburgringu

Od loňské zářijové premiéry nového Mini Cooper EV jsme čekali, že se dozvíme vše o nové generaci modelu JCW (John Cooper Works). Mini tento nový hatchback plně odhalí až letos na podzim, ale poprvé se maskovaný model objeví v celé své kráse během letošního závodu 24 hodin na okruhu v Nürburgringu.

Mini se zatím moc nevyjadřuje k výkonu nového vozu

Společnost Mini zatím není připravené zveřejnit podrobné informace o tom, co se skrývá pod kapotou, ale potvrdilo, že John Cooper Works se začne prodávat jak s benzinovým, tak s plně elektrickým pohonem.

Nevíme, jaký výkon by mohla mít kterákoli z verzí, ale Cooper SE má výkon 214 koní. Zvěsti hovoří o tom, že nový elektrický Mini Cooper JCW nabídne výkon kolem 250 koní.

Společnost Mini zatím není připravené zveřejnit podrobné informace o tom, co se skrývá pod kapotou, ale potvrdilo, že John Cooper Works se začne prodávat jak s benzinovým, tak s plně elektrickým pohonem
Nový Mini Cooper JCW se představí na okruhu na Nürburgringu | Zdroj: motor1

Nový Cooper S s větším, turbodmychadlem přeplňovaným čtyřválcem o objemu 2,0 litru má o něco méně – 201 koní. To je vůz, který dostaneme v USA, a pravděpodobně také dostaneme pouze benzínový JCW, dokud Mini nezačne vyrábět elektrický pohon ve Velké Británii. Ale to si ještě dva roky počkáme.

Mini Cooper se u nového JCW zaměří na vyvážení hmotnosti a ovladatelnosti a zůstane jen u jednoho elektromotoru. Ten by měl pohánět „pouze“ přední kola. Kvůli vyššímu výkonu dá Mini modelu větší sadu baterií o kapacitě 54,2 kWh.

Počkejte si na odhalení

Zakázková kamufláž, kterou JCW nosí, odkazuje na bílo-červené barevné schéma používané na klasických závodních vozech Mini v 60. letech. Vůz nese logo „37“ připomínající historické vítězství značky na Rallye Monte Carlo v roce 1964.

Odhalení na konci roku 2024 znamená, že se JCW začne prodávat pravděpodobně v roce 2025. Jeho cena by se měla pravděpodobně pohybovat na zhruba 40 000 dolarech v závislosti na pohonné jednotce.

Závod 24 hodin Nürburgringu začíná 1. června a nový JCW s benzinovým motorem zde poprvé uvidíte v akci. Objeví se v kategorii SP 3T se soukromým závodním týmem Bulldog Racing.