Mini odhaluje módní řadu speciální edice pro rok 2023

Mini

Modely Cooper, Clubman a Countryman očekáváme k dispozici s vizuálními pakety nazvanými Resolute, Untamed a Untold. Jak přesně vypadají nové modely Mini?

  • Mini uvádí na trh tři speciální edice pro rok 2023 s výraznou grafikou a lesklými kovovými doplňky.
  • Edice Resolute, Untamed a Untold jsou k dispozici pro modely Cooper, Countryman a Clubman.
  • Drzá značka malých vozů slaví letos v březnu 20. výročí prodeje v USA.
Mini uvádí na trh novinky
Mini uvádí na trh novinky

Na oslavu 20. výročí prodeje malých vozů v Severní Americe připravuje Mini tři speciální edice. Ty budou k dispozici pro téměř celou modelovou řadu. Zatímco dárky k 20. výročí tradičně vyrábí z porcelánu. Mini se vydalo novou cestou a pro odlišení těchto speciálních modelů použilo mosazné a matné bronzové akcenty.

Který bude ten pravý pro vás?

Cooper Hardtop a jeho variantu kabriolet lze objednat jako edici Resolute. Ta má lakování zelenou barvou Rebel Green s bílou barvou Pepper White na krytech zrcátek a střeše. Kabriolet se dodává s černou látkovou střechou. Tento paket slouží k dispozici také pro elektrický hatchback Mini Cooper S E, který však upouští od 18palcových černých kol benzinového modelu a nahrazuje je 17palcovými koly s aerodynamickým designem. Paket doplňují pruhy na kapotě, pruhované chrániče prahů a žluto-krémové tvídové čalounění.

Model Countryman
Model Countryman

Modely Countryman lze pořídit s novým paketem Untamed Edition, který se vyznačuje šedou barvou karoserie Momentum Grey, která slouží ke zvýraznění grafiky na bocích karoserie. Uvnitř se přes palubní desku táhne podsvícený panel zobrazující horský výjev a sedadla zdobí kožené čalounění v barvě Highland Green.

Snad nejatraktivněji z této skupiny působí Cooper Clubman v edici Untold. Ten je lakován zelenou barvou Sage Green s barevně sladěnými plastovými obklady karoserie, 18palcovými koly s mosaznými akcenty a pruhovanou grafikou na kapotě. Interiér Clubmanu zdobí kožené čalounění v barvě Sage Green a mosazně zvýrazněné chrániče prahů dveří a výdechy ventilace na palubní desce.

Barva Sage Green
Barva Sage Green

Kolik budou stát nové modely Mini?

Mini uvádí, že 60 % jeho prodejů tvoří vozy postavené na zakázku. Doufá, že tyto tři speciální edice poskytnou zákazníkům ještě větší výběr. Výroba těchto modernizovaných Mini začne v březnu a podle společnosti by měly být zásoby u prodejců k dispozici v dubnu 2022.

Ceny Mini Cooperu Resolute Edition začínají na 800 000 korun za verzi Hardtop a 876 000 korun za kabriolet. Cena Untold Edition Clubman začíná na 900 000 korun a Untamed Edition Clubman na 910 000 korun.

Zdroje: car and driver, TowPoint