Lotus má novou divizi pro výrobu vozů

Lotus je britský výrobce sportovních a závodních vozů. Společnost založená v Hethelu v hrabství Norfolk. Pro společnost je typická inovativní konstrukce, nejmodernější technologie a vyspělé materiály. To zajišťuje dosažení výkonu prostřednictvím nízké hmotnosti.

Společnost vyznává snižování hmotnosti jako prostředek k nejefektivnějšímu dosažení spojení mezi řidičem, vozem a silnicí. Tuto vlastnost má každý vůz, který hrdě nosí značku Lotus.

Nyní má Lotus novou divizi pro výrobu jednorázových vozů a vozů na zakázku. V jejím čele stojí bývalý šéf pobočky Q společnosti Aston Martin. Vítejte jednorázové Lotusy!

Co přinese nová odnož Lotus?
Co přinese nová odnož Lotus?

Nová éra podnikání pro Lotus?

Lotus oznámil novou část svého podnikání, která se bude zabývat velmi, velmi speciálními stroji. Jmenuje se Advanced Performance a jejím cílem je uvádět do života super exkluzivní a opravdu velmi cool věci.

Jen se podívejte na to křídlo. To je přímo od Lotus Design. Křídlo, které naznačuje „vzrušující budoucí projekt“. Což vypadá, že bude, no, váš odhad je stejně dobrý jako náš. Kreslený vůz F1 ze sedmdesátých let? Skutečné Hot Wheels?

Vskutku, bude několik „vzrušujících budoucích projektů“. Společnost chce vyrábět „haló“ vozy. Vozy, které zřejmě rozšíří portfolio Lotus vzrušujícími novými směry. Limitované edice (exkluzivní verze stávajících vozů) a zakázkové práce prostřednictvím služby na míru.

K dispozici jsou i další věci, jako prohlídky továrny, řidičská akademie (ta bude populární), podpora motorsportu a samozřejmě spousta zboží Lotus. Šéfem této nové divize je Simon Lane. Dříve vedl službu Q společnosti Aston Martin, takže o zakázkových a zážitkových věcech něco ví.

„Budeme vyrábět ty nejzajímavější a nejexkluzivnější vozy Lotus, které budou zahrnovat naši vzrušující elektrifikovanou budoucnost a zároveň ctít naši slavnou minulost,“ řekl Lane.

Náš okouzlený přítel na jediném obrázku výše je zjevně tím druhým. Vskutku skvělé. Nemůžeme se dočkat, na novinky které nám tato společnost představí. V mezičase se můžete podívat zde na první skicu příštího elektromobilu této společnosti.

Zdroje: TopGear, Vapol