Muzeum Hondy se otevřelo v USA

Honda vystavila v Americe kus své historie, když tento týden otevřela v Kalifornii muzeum American Honda Collection Hall

Honda vystavila v Americe kus své historie, když tento týden otevřela ve svém americkém sídle v Kalifornii muzeum American Honda Collection Hall. Na ploše 20 000 čtverečních metrů se nachází více než 60 významných modelů Honda a Acura, které reprezentují 60letou historii společnosti American Honda Motor Co. v USA.

American Honda Collection Hall

Zařízení, které je připojené k hlavní hale sídla společnosti American Honda, má sloužit nejen jako muzeum. Automobilka chce, aby hala sloužila jako kulturní a vzdělávací centrum pro místní komunitu. Veřejnosti má být přístupná zdarma během nových akcí společnosti Honda „Cars, Bikes, and Coffee“. Konají se každou třetí sobotu v měsíci.

Zařízení, které je připojené k hlavní hale sídla společnosti American Honda, má sloužit nejen jako muzeum
Výstava modelů Honda

Společnost Honda uspořádá zahajovací výstavu 21. října od 9 do 12 hodin. Na první akci se objeví speciální aktivity, jako jsou dárky, prodejci, kamiony s jídlem, hudba, jedinečné expozice a rozsáhlá sbírka automobilů a dalších memorabilií společnosti.

Co můžeme vidět na výstavě?

V hale se představí automobily, motocykly, motorová zařízení a motory, které společnost vyráběla pro Ameriku od založení společnosti American Honda v roce 1959. Součástí sbírky jsou také závodní vozy, koncepty, obrázky a videoprezentace.

Pokud ji navštívíte, uvidíte vozy jako Honda N600 Coupe z roku 1970, Acura Legend z roku 1986, Acura NSX z roku 1991, Honda CR-V z roku 1997 a další. Tyto vozy představují pro automobilku významné milníky, například CR-V bylo jejím prvním vlastním SUV. Objekt pomáhají zaplnit také vozy Honda Insight z roku 2006, Honda CRX Si z roku 1985 a Honda Accord CVCC hatch z roku 1979.

Mezi vystavené motocykly patří Honda 50/Super Cub z roku 1962, Honda GL1000 Gold Wing z roku 1975 a Honda NR750 z roku 1992
Můžete si prohlédnout také motocykly této značky

Mezi vystavené motocykly patří Honda 50/Super Cub z roku 1962. Dále Honda GL1000 Gold Wing z roku 1975 a Honda NR750 z roku 1992. Mezi nepojízdné exponáty patří dva lodní závěsné motory a generátor, protože Honda vyráběla nejen automobily a motocykly.

Cars, Bikes and Coffee

Druhý ročník akce Cars, Bikes, and Coffee se uskuteční v sobotu 16. prosince. Další termíny jsou 17. února, 20. dubna, 15. června a 17. srpna. Všechny probíhají od 9 do 12 hodin.

Historie společnosti

Spoluzakladatel společnosti Honda Takeo Fujisawa, který se zasloužil o její příchod do Ameriky, byl nedávno uveden do Síně slávy automobilového průmyslu. Fujisawa působil jako pravá ruka Soichira Hondy téměř 25 let. V polovině 60. let se stala Honda nejprodávanější značkou motocyklů v USA.

Na začátku tohoto roku společnost oslavila výrobu 30miliontého automobilu v Americe. Honda zde začala vyrábět vozidla 1. listopadu 1982 ve své továrně v Marysville ve státě Ohio. Od té doby se rozšířila na osm provozoven v zemi, které zaměstnávají téměř 17 000 lidí. Společnost tvrdí, že více než dvě třetiny všech modelů Honda a Acura prodaných v USA vznikly právě zde.

Zdroje: motor1, TowPoint