Aston Martin se podílí na vývoji vlastních baterií

Britská společnost Britishvolt získala od výrobce superaut kývnutí na dodávku baterií pro jeho připravovanou řadu elektromobilů. Aston Martin se podílí na vývoji vlastních, vysoce výkonných baterií pro elektromobily.

Aston Martin má stejně jako většina ostatních automobilek na světě plán elektrifikace. V centrále v britském Gaydonu se vedení společnosti zavázalo, že v roce 2025 představí svůj první elektromobil na baterie. Nyní společnost učinila další krok k dosažení svého cíle. Ve spolupráci se specialisty na lithium-iontovou technologii ze společnosti Britishvolt.

Nově podepsané memorandum o porozumění zahrnuje spolupráci mezi oběma společnostmi. Cílem je dosáhnout „nových standardů opakovatelného výkonu na trati, doby nabíjení a dojezdu“.

Společnost Britishvolt je sotva dva roky stará, ale již získala 2 miliardy dolarů od britské vlády a soukromých firem. Vývojář baterií staví gigaplant ve starém uhelném skladu bývalé elektrárny Blyth v Cambois v Northumberlandu, ten mají otevřít v roce 2024.

Britishvolt se již etabloval jako hráč v automobilovém průmyslu. V lednu letošního roku tato technologická firma oznámila spolupráci s výrobcem výkonných automobilů Lotus. Mluvíme o spolupráci na vývoji elektromobilu. Lotus poskytne technologie elektrického pohonu a Britishvolt vyvine bateriové články.

Aston Martin
Aston Martin

Aston Martin a Mercedes-Benz?

Možná vás zajímá, co to znamená pro spolupráci Aston Martinu s Mercedesem-Benz, který se podle Financial Times pro svou bateriovou budoucnost rozhodl pro společnost Automotive Cells Company. Podle šéfa Aston Martinu Tobiase Moerse jsou všechny systémy v provozu.

„Toto partnerství doplňuje úzký strategický vztah s naším akcionářem Mercedes-Benz AG a poskytuje Aston Martinu další přístup k technologiím a dovednostem, které rozšíří naše možnosti elektrifikace,“ uvedl Moers v tiskové zprávě.

Vypadá to, že jde o dobrou shodu a obě společnosti sídlící ve Velké Británii mohou v těsné blízkosti sdílet nápady a zdroje. Můžeme očekávat další stroje jako Valhalla, s ještě větším okamžitým točivým momentem a zajímavou architekturou. Teď už zbývá jen otázka. Spokojí se lidé s tím, že do kabiny potrubím proudí zvuk V12, nebo mohou vychutnávat špičkové ticho plně elektrického Aston Martinu?

Zdroje: The Drive, Vapol