Lightning Cat je nový luxusní sedan od GMW Ora

Nejnovější model čínské společnosti GMW (Great Wall Motors) se představil jako prémiový sedan "Lightning Cat" s plně elektrickým pohonem

Nejnovější model čínské společnosti GWM (Great Wall Motors) se představil jako prémiový sedan „Lightning Cat“ s plně elektrickým pohonem. GWM Ora uvádí, že nový vůz se začne prodávat na začátku roku 2024, přičemž specifikace, cena a samozřejmě i jeho jméno se dozvíme během několika příštích měsíců. V Číně se nový vůz jmenuje „Lightning Cat“. Ve Velké Británii by vozy GWM Ora mohly převzít konvenčnější číselný systém pojmenování s potenciálním přejmenováním Lightning Cat na „07“.

Pokud jste o společnosti GWM Ora ještě nikdy neslyšeli, jedná se o výrobce plně elektrických automobilů, který patří ke společnosti Great Wall Motors. Společnost Great Wall Motors jsme viděli na britském trhu v roce 2013 s pick-upem Steed. Jednalo se o první vůz GWM Ora, který se nedávno představil jako Funky Cat EV.

Luxusní sedan Lightning Cat

Tento nový sedan je druhým vozem, který GWM Ora uvádí na trh ve Velké Británii. Tento model by se měl stát konkurencí pro nový Hyundai Ioniq 6, Kia EV6 a Tesla Model 3. Firma uvádí, že její nová nabídka „sdílí charakteristickou retro-futuristickou designovou DNA značky“.

Velká prosklená panoramatická střecha, sedadla ze syntetické kůže a ambientní osvětlení interiéru se stanou součástí standardní výbavy
Model Lightning Cat se chlubí velkou panoramatickou střechou

Toby Marshall, generální ředitel společnosti GWM Ora UK, řekl: „Toby Marshall je přesvědčený, že tento model by mohl mít v budoucnu velký potenciál: „Odhalení našeho dalšího prémiového elektromobilu ve Velké Británii je pro značku opravdu významnou událostí. Vždy jsme věděli, že náš první model, Ora Funky Cat, stojí u zrodu něčeho většího. Čeká nás ještě spousta zajímavých věcí.“

Lightning Cat, neboli „07“, si svou veřejnou premiéru odbyla již na autosalonu v Šanghaji na začátku tohoto roku. Jde o čtyřdveřový Ioniq velikosti a tvaru 6, jehož přední části připomínající rodinné Porsche Ora dominují široké kruhové světlomety. V zadní části se mezitím ozývají ozvěny modelů Bentley – šikmá zadní světla se nachází na vrcholu zadních bočních partií.

Interiér

Interiér navazuje na téma Funky Cat, s velkou centrální obrazovkou infotainmentu a třemi přístrojovými deskami před řidičem. Rozmáchlá palubní deska je doplněná materiály slušné kvality, zatímco – navzdory kluzkému tvaru vozu – se vzadu nachází slušný prostor pro nohy a hlavu.

Interiér navazuje na téma Funky Cat, s velkou centrální obrazovkou infotainmentu a třemi přístrojovými deskami před řidičem. Rozmáchlá palubní deska je doplněná materiály slušné kvality, zatímco - navzdory kluzkému tvaru vozu - se vzadu nachází slušný prostor pro nohy a hlavu
Uvnitř vozu objevíme sedadla ze syntetické kůže

Velká prosklená panoramatická střecha, sedadla ze syntetické kůže a ambientní osvětlení interiéru se stanou součástí standardní výbavy.

Pod kapotou Lightning Cat

V Číně lze vůz pořídit s 83,5kWh baterií, což má za následek dojezd přes 643 km. Výkon 400 koní zajišťuje dvoumotorový systém, který dosahuje působivého zrychlení z 0-100 km/h za 4,4 sekundy. Je možné, že ve Velké Británii se dočkáme levnější verze s jedním motorem a pohonem obou kol a nižším výkonem.

GWM Ora také ještě letos přidá nové varianty Funky Cat s vyššími specifikacemi včetně vyhřívaných a chlazených sedadel s masážními funkcemi a dokonce i s možností větší baterie.

Zdroje: autoexpress, Vapol