Toyota Yaris 2024 dostane lepší hybridní motor

Toyota Yaris získala pro rok 2024 nová a modernější vylepšení. Supermini dostalo výkonnější hybridní pohonnou jednotku s názvem Hybrid 130

Toyota Yaris získala pro rok 2024 nová a modernější vylepšení. Nejprodávanější supermini dostalo výkonnější hybridní pohonnou jednotku a několik úprav v oblasti technologií a bezpečnostních systémů v interiéru. Oblíbené supermini Toyota Yaris získalo také nové výbavové stupně.

Nový motor Hybrid 130

Velkou změnou u nejprodávanějšího supermini je nový motor Hybrid 130. Jde v podstatě o stejnou 1,5l hybridní benzinovou sestavu, jakou používá současná, čtvrtá generace modelu Yaris od svého uvedení na trh u nás v roce 2020. Nicméně výkon se zvýšil ze 114 koní na 129 koní a točivý moment ze 141 Nm na 185 Nm.

Hybrid 130 nabízí lepší zrychlení
Pod kapotou má nová Toyota Yaris 2024 hybridní motor Hybrid 130

Jak se dalo očekávat, Hybrid 130 nabízí lepší zrychlení. Zrychlení z 0-100 km/h zvládne za 9,2 sekundy oproti 9,7 sekundy u stávajícího Hybridu 115. Emise CO2 však vzrostly z 99 g/km na 116 g/km.

Původní pohonné ústrojí Hybrid 115 má být v nabídce modelu Yaris i nadále. Konfigurace Hybrid 130 však má být součástí standardní výbavy modelů GR Sport a Premium Edition v nejvyšší výbavě.

Změny v interiéru vozu Yaris

V interiéru je nyní Yaris vybavený sedmipalcovým nebo 12,3″ digitálním přístrojovým panelem a devítipalcovým nebo 10,5″ centrálním dotykovým displejem v závislosti na zvolené úrovni výbavy. Samotný informační a zábavní systém je podle Toyoty také upravený pro „intuitivnější a reaktivnější rozhraní“, přičemž nový Yaris je standardně vybavený také bezdrátovými systémy Apple CarPlay a Android Auto.

V interiéru je nyní Yaris vybavený sedmipalcovým nebo 12,3" digitálním přístrojovým panelem a devítipalcovým nebo 10,5" centrálním dotykovým displejem v závislosti na zvolené úrovni výbavy
Uvnitř se nachází dotykový displej a digitální přístrojový panel

Zlepšila se i bezpečnost. Toyota představila novou kameru a radar, které dokáží snímat dál a do větší šířky než dříve. Překalibrovaný je také asistent pro udržování v jízdním pruhu, který působí neutrálněji. Nově je rovněž k dispozici systém „Overtake Prevention Support“. Ten zabraňuje neúmyslným manévrům při předjíždění.

Objednávky a nová verze Premiere Edition

Toyota uvádí, že novou modelovou řadu Yaris mohou zákazníci objednávat od září. První dodávky zákazníkům se očekávají počátkem roku 2024. Od uvedení na trh má být k dispozici nová verze Yarisu „Premiere Edition“, která by měla sloužit jako vrcholná úroveň výbavy.

Premiere Edition přidává dvoubarevný lak Neptune Blue, 17" kola z lehkých slitin, modré prošívání sedadel, modré akcenty na palubní desce a kartách dveří
Verze Premier Edition nabízí 17″ kola z lehkých slitin

Premiere Edition přidává dvoubarevný lak Neptune Blue, 17″ kola z lehkých slitin, modré prošívání sedadel, modré akcenty na palubní desce a kartách dveří a dodává se s novou pohonnou jednotkou Hybrid 130.

Premiere Edition také dostává nový „chytrý digitální klíč“, který lze propojit s aplikací MyT pro chytré telefony Toyota a umožnit tak bezklíčové odemykání a startování.

Zdroje: autoexpress, TowPoint