Golf GTI Clubsport se objevil na prvních snímcích

Nový Volkswagen Golf GTI Clubsport má oficiální premiéru 31. května. Volkswagen má pro nás několik prvních snímků již nyní

Nový Volkswagen Golf GTI Clubsport má oficiální premiéru 31. května. Pokud jste netrpělivý typ, nezoufejte, VW pro vás má upoutávku již nyní. Viděli jsme několik upoutávek, které vedly až k tomuto bodu, a i když jsou zde uvedené obrázky technicky stále upoutávkami, představivosti toho moc nezbývá. Tedy alespoň po vizuální stránce.

Specifikace nového vozu Golf GTI Clubsport

Golf GTI Clubsport není GTI s několika úpravami odpružení a štítkem. Vpředu nese novou masku a modernizované světlomety a velký znak VW v masce chladiče se také rozsvítí. Vzadu se nachází velký střešní spoiler, který najdete nad novými zadními světly.

VW se na Nürburgringu zúčastní 24hodinového závodu ADAC, kde se objeví s modelem Clubsport v soutěži Clubsport 24h
Speciální závodní vůz VW Golf GTI Clubsport 24h se představí na závodě v Nürburgringu

Dále na voze najdete zadní masku podobnou Golfu R, i když s jednoduchými koncovkami výfuku v rozích. Vůz jezdí na nových 19palcových kolech, na přání jsou k dispozici kovaná kola Warmenau o hmotnosti 7,7 kg.

Vůz je zatím zahalený tajemstvím

Na zde prezentované téměř sériové verzi ještě vidíme fólii karoserie, ale rámcovou představu o tom, jak vypadá, získáme i tak.

Mechanické změny jsou zatím z velké části tajemstvím. VW však slibuje, že Clubsport se stane nejvýkonnějším GTI s pohonem předních kol ze všech. O řízení výkonu se stará elektronicky řízená uzávěrka předního diferenciálu, zatímco adaptivní regulace podvozku DCC je volitelná.

Nevíme sice, kolik koní se skrývá pod kapotou, ale určitě více než současných 241 koní modelu GTI
Přesně specifikace vozu se dozvíme již brzy

K dispozici je také speciální jízdní režim exkluzivně pro Clubsport zaměřený speciálně na jízdu na okruhu Nürburgring. To je vhodné, vzhledem k tomu, že právě tam má mít VW premiéru tohoto nového hatchbacku.

Kolik koní najdeme pod kapotou?

Nevíme sice, kolik koní se skrývá pod kapotou, ale určitě více než současných 241 koní modelu GTI. VW oznámil jednorázový závodní vůz GTI Clubsport 24h, který se představí s výkonem 343 koní.

Neočekáváme, že by sériový Clubsport dosáhl tak vysoké hodnoty – kromě jiných úprav je vyladěný na palivo E20. Rozhodně nás ale zajímá, kam až VW se svým GTI zaměřeným na závodní okruhy zajde. Možná by se mohl zaměřit na Hondu Civic Type R s výkonem 315 koní.

Premiéra na Nürburgringu

Vše se dozvíme ještě tento měsíc. VW se na Nürburgringu zúčastní 24hodinového závodu ADAC, kde se objeví s modelem Clubsport v soutěži Clubsport 24h.