Leopard se zatoulal do továrny Mercedesu a zastavil výrobu

Leopard

Zdá se vám to jako absurdní výmluva, kterou jste ještě neslyšeli? Vysvětlení zpoždění jaké jste ještě neslyšeli. Může za to leopard.

O zpoždění výroby kvůli problémům v dodavatelském řetězci a nedostatku čipů jste už slyšeli tisíckrát. Představte si, že čekáte na příjezd vozu Mercedes-Benz a přijde vám oznámení, že se váš vůz o den opozdil kvůli přerušení výroby, za které může leopard. To je e-mail, který byste si měli uložit navždy, protože se pravděpodobně už nikdy nebude opakovat.

V indickém městě Čakan v okrese Maháráštra se do továrny Mercedes-Benz vplížil mladý leopard. Ten zaměstnance vyděsil k smrti a na několik hodin zastavil výrobu. V této konkrétní oblasti zeměkoule je hustota leopardů vyšší než kdekoli jinde na světě. Přesto je vzácné, aby se tato zvířata dostala tak blízko k lidem.

Podle Wildlife SOS, organizace na záchranu zvířat, která má v Indii 12 poboček, se tříletý kočičí samec zatoulal do továrny a (pochopitelně) způsobil zaměstnancům paniku. Zaměstnanci zalarmovali státní lesní správu, která požádala o pomoc organizaci Wildlife SOS. Tým Wildlife SOS působící v záchranném centru pro leopardy v Manikdohu přispěchal na pomoc ze vzdálenosti asi 70 km se čtyřmi pracovníky a dvěma veterináři.

Není to poprvé, co leopard zastavil výrobu

Leopard
Překvapil všechny

Po zajištění oblasti a evakuaci zaměstnanců tým zvíře vystopoval a doktor Nikhil Bangar leoparda z bezpečné vzdálenosti uspal. Poté mladého leoparda opatrně vynesli z továrny. Posoudili jeho případná zranění (žádná nebyla zjištěna) a organizace Wildlife SOS kočku vypustila zpět do volné přírody. Podobný incident se odehrál o 800 kilometrů dál nedaleko Dillí. V roce 2017 se leopard den a půl skrýval před odchytem a uzavřel největší indickou automobilku.

„Kvůli rychlému úbytku životního prostředí jsou leopardi v Maháráštře nuceni vydávat se do oblastí, kde převažuje člověk,“ uvedla organizace Wildlife SOS v prohlášení k incidentu. „Náš tým školíme tak, aby takové situace řešil s maximální opatrností a měl na paměti bezpečnost leopardů i lidí.“

Dovedu si představit, jak překvapivé setkání v továrně Mercedes-Benz způsobil. Když najednou vidíte, jak se do vašeho prostoru plíží velmi rychlá a velmi zubatá kočka. Naštěstí má tento příběh pro lidi i kočku pozitivní konec.

Zdroje: The Drive, TowPoint