Pininfarina B95 a Battista v novém vypadají jako Batmobil komixového hrdiny

Automobili Pininfarina vytvořila novou řadu exkluzivních vozů, které se inspirují komiksovým Batmanem. Jedná se o modely B95 a Battista

Společnost Automobili Pininfarina vytvořila novou řadu mimořádně exkluzivních vozů, které se stylisticky inspirují civilní postavou Batmana, neboli Brucem Waynem. Dva modely – Pininfarina B95 a Battista – se vyznačují jedinečnými designovými prvky přizpůsobenými tak, abyste se cítili jako miliardářský komiksový hrdina, který vlastnil batmobil, který se podobal této řadě.

Dvě výbavy – Gotham a Dark Knight

Pininfarina vytvořila pro své dva vozy dvě výbavy s názvy Gotham a Dark Knight. Vozy Gotham mají kožené čalounění v hnědé barvě, prošívání středového panelu na zakázku a hnědé prošívání. Druhá výbava využívá černou Alcantaru, černé kožené čalounění a kontrastní prošívání v černé a zlaté barvě.

Pininfarina vytvořila pro své dva vozy dvě výbavy s názvy Gotham a Dark Knight
Pininfarina B95 ve výbavě Dark Knight

Gotham Battista nese na exteriéru lesklý lak Argento Vittorio a má střechu Nero Torino. Pininfarina podsvítila své ikonické logo a dokončila jej z kartáčovaného a leštěného eloxovaného hliníku. Vůz má 20palcová přední a 21palcová zadní kola z lehké slitiny s leskle černými plochami a matně černými ráfky. Kola B95 přesně odpovídají kolům Battista, mají matně černé vnitřní a leskle černé vnější kroužky.

Modely Dark Knight Battista a B95 mají exteriér Nero Profondo a střechu Nero Torino. Mají také stejné keramicky leštěné ráfky.

Pod kapotou a další výbava

Každý vůz má lithium-iontovou baterii o kapacitě 120,0 kilowatthodin, která pohání čtyři elektromotory o výkonu 1 900 koní. Pininfarina B95 a Battista dokáží zrychlit z 0-100 km/h za méně než dvě sekundy.

Displeje jsou vybavené vylepšeními společnosti Wayne Enterprises a hlasovými instrukcemi po vzoru Alfreda Pennywortha.

Vozy Gotham mají kožené čalounění v hnědé barvě, prošívání středového panelu na zakázku a hnědé prošívání
Pininfarina Battista ve výbavě Gotham

Pininfarina také vylepšila aerodynamiku modelu Battista, který dostal nové žraločí ploutve na zadních dveřích, otvory pro žaluzie a zadní karbonová křídla. Má také loga Wayne Enterprises na bočních prazích a střeše.

Jak vytěžit z Batmana co nejvíce

Speciální vozy Pininfarina jsou posledním z řady nových produktů, které se snaží vytěžit ze značky Batman co nejvíce. Automobilka a Wayne Enterprises, luxusní značka vyvinutá společností Warner Bros. Discovery Global Consumer Products, zahájí své partnerství na stránkách BruceWayneX.com.

Letos v létě uspořádají „koncept prodejního divadla pouze pro zvané, první svého druhu“, kde si pár šťastlivců může prohlédnout Battistu. Na stránkách jsou k dispozici také limitované edice vodních skútrů, jízdních kol a kultovního bubínku Tumbler z trilogie Temný rytíř Christophera Nolana.

Společnost Pininfarina neuvádí, kolik by tyto dvě speciální edice s batmanovskou tématikou mohly stát. Nicméně Battista začíná na 2,2 milionech dolarů a B95 stojí 4,8 milionu dolarů. Stejně musíte být bohatí asi jako Bruce Wayne ze známého komixu.