Genesis Magma je nová podznačka, která chce posouvat hranice výkonu a luxusu

Genesis má novou výkonnou podznačku Magma, kterou společně s novými koncepčními vozy představí na letošním autosalonu v New Yorku

Jihokorejská společnost Genesis má novou výkonnou podznačku Magma. Tuto podznačku společně s novými koncepčními vozy Genesis představí na letošním autosalonu v New Yorku, který začíná zítra. Jedním z ukázkových nových vozů má být např. model G80 Magma Special.

Speciální nabídka G80 Magma Special

Pokud Vám něco připadá povědomé, tak je to proto, že stejný odstín oranžové jsme viděli téměř před rokem. Genesis se v New Yorku vytasil s konceptem GV80 Coupe a později v roce 2023 na něj navázal modelem G80. Oranžový vůz se jmenuje G80 Magma Special. V omezeném počtu se dokonce již vyrábí, avšak pouze pro zákazníky na Blízkém východě.

V omezeném počtu se dokonce již vyrábí, avšak pouze pro zákazníky na Blízkém východě
Genesis G80 Magma Special se již vyrábí

Specifikace modelu GV60 Magma

Nově se na scéně objevil koncept GV60 Magma, který se ukázal před autosalonem v New Yorku 2024. Vůz rovněž půjde do výroby. Tento model by neměl být regionálně omezený, i když v tuto chvíli nemá Genesis mnoho informací o výrobě. Nemáme ani podrobnosti o výkonnostních vylepšeních elektrického crossoveru, ale víme, že se objeví s vylepšenou baterií.

Aby se co nejlépe využil předpokládaný živý nárůst výkonu, sedí Genesis GV60 Magma Concept o něco níže a jede na širším rozvoru. Má upravenou přední masku s širším vstupem vzduchu, který není určený k napájení motoru, ale k chlazení baterií, brzd a motorů. Nad sáním jsou v kapotě vyražené tři otvory pro dodatečné chlazení. Vzduchové clony jsou navržené tak, aby zvýšily účinnost GV60 při větru.

K širokému postoji přispívají větší blatníky a koncept GV60 Magma jezdí na 21palcových kolech s integrovanými aerodynamickými kotouči
Genesis GV60 Magma Concept

K širokému postoji přispívají větší blatníky a koncept GV60 Magma jezdí na 21palcových kolech s integrovanými aerodynamickými kotouči. Kotouče mají jednak chladit brzdy, jednak dále napomáhat účinnosti. Nahoře se nachází střešní ploutve, které provádějí další aerodynamické triky a odvádějí vzduch k zadnímu křídlu GV60 pro lepší přítlak. V interiéru dostává kožený interiér více magmatických prvků s oranžovým kontrastním prošíváním a opěradly v barvě karoserie.

Genesis Magma „posune hranice výkonu a luxusu“

„Genesis Magma představuje vzrušující příležitost posunout hranice výkonu a luxusu pro nové interpretace vysoce výkonných vozů s konečným cílem vyvinout modely exkluzivně pro značku Genesis,“ řekl Luc Donckerwolke, kreativní ředitel společnosti Genesis.

„Značka chce i nadále odhalovat experimentální koncepty s pečlivým zvážením technologických i estetických prvků. Rychlost a výkon jsou sice důležité, ale program Genesis Magma má v plánu hledět dál a upřednostňovat zážitek z jízdy, aby roznítil radost ze sportovní jízdy s komfortem bez námahy.“

Pokud jde o to, kdy budou moci kupující tuto směs komfortu a výkonu v modelu GV60 ochutnat, Donckerwolke novinářům řekl, že dorazí „velmi brzy“, ale blíže to neupřesnil. Prozatím má být GV60 Magma Concept spolu s G80 Magma Special a nedávno odhaleným konceptem Neolun vystavený na autosalonu v New Yorku 2024, který začíná zítra 29. března.

Zdroje: motor1, Vapol