Audi RS6 Avant GT – rychlík mezi kombíky

Audi RS6 Avant Performance - kombi s osmiválcem o výkonu 621 koní zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy. Nyní Audi zvyšuje laťku modelem GT

Audi RS6 Avant Performance je téměř dokonalé. Nové kombi s osmiválcem o výkonu 621 koní zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy a pojme pět osob i se zavazadly. Nyní Audi zvyšuje laťku ultra rychlým modelem GT.

Přichází kombi Audi RS6 Avant GT

Audi RS6 Avant GT používá stejný dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 4,0 litru jako Avant Performance, který dosahuje výkonu 621 koní a točivého momentu 625 Nm. S určitými úpravami však GT zrychlí na stovku za 3,2 sekundy. Tedy o desetinu sekundy rychleji než standardní model. Na 200 km/h zrychlí GT za 11,5 sekundy – o 1,5 sekundy rychleji než Performance. Maximální rychlost se pohybuje okolo 305 km/h.

Audi RS6 Avant GT používá stejný dvakrát přeplňovaný motor V8 o objemu 4,0 litru jako Avant Performance
Maximální rychlost kombi Audi RS6 Avant GT je 305 km/h

Více než rychlost v přímce však RS6 GT lépe zvládá jízdu díky snížení světlé výšky o 10 milimetrů prostřednictvím ručně nastavitelného odpružení. GT také dostalo tužší stabilizátory, třícestné elektronicky nastavitelné tlumiče a modernizovaný diferenciál s větším vychýlením zadní nápravy, stejně jako lepivější pneumatiky Continental Sport Contact 7.

Inspirace hledejme u Audi 90 Quattro IMSA GTO

Designéři Audi se při navrhování designu exteriéru inspirovali legendárním závodním vozem Audi 90 Quattro IMSA GTO. Ikonické červeno-bílo-černé závodní označení Audi a 22palcová kola jsou v podstatě vytrženy z modelu 90 Quattro. Tento vzhled se stává jedinou možností pro kupující v USA. Ostatní trhy mají mít na výběr z několika variant laku.

Designéři Audi se při navrhování designu exteriéru inspirovali legendárním závodním vozem Audi 90 Quattro IMSA GTO
Nový Avant GT se nechal inspirovat vozem Audi 90 Quattro

Audi RS6 Avant GT má poprvé kapotu z uhlíkových vláken s možností částečného nebo úplného odkrytí. Nový design blatníků otevírá výdechy za předními koly pro lepší proudění vzduchu, zatímco exteriér zdobí znaky GT.

Interiér

Interiér je čalouněný černou kůží a Alcantarou s červeným prošíváním na sedadlech. V interiéru se nachází nová sportovní kbelíková sedadla s karbonovým opěradlem. Středové konzole obsahuje odznaky limitované edice, které přesně napovídají, o jak vzácný vůz se jedná.

Audi plánuje vyrobit pouze 660 exemplářů RS6 GT na celém světě
Vyrobí se pouze 660 kusů

Pouze 660 exemplářů do výroby

Audi plánuje vyrobit pouze 660 exemplářů RS6 GT na celém světě. Každý z těchto vozů má být částečně vyrobený ručně, přičemž karbonovou kapotu, blatníky, nárazník, spoiler, zavěšení a vnější polepy provedou designéři a inženýři v Německu. Do USA se dostane pouze 85 kusů a do Kanady pouze 7 kusů.

O cenách pro USA zatím nejsou oficiální informace, ale pokud o něj stojíte, měli byste se postavit do fronty.

Zdroje: motor1, Vapol