Mini hatchback dobíjený elektrickou konverzní sadou

Recharge Mini

Původní hatchback dobíjený elektrickou konverzní sadou. Klasický hatchback Mini se dočká modernizace. Majitelům tohoto ikonického malého vozu nabídnou nový balíček pro přestavbu na elektromobil.

Nabídka individuální přestavby, která je exkluzivně k dispozici majitelům klasických vozů Mini ve Velké Británii. Zahrnuje přestavbu vozů na 90kW elektromotor poháněný lithium-iontovou baterií s předpokládaným dojezdem 160 km a maximální rychlostí 100 km/h.

Přestavba, která má respektovat historii vozu a zároveň jej přenést do 21. století. Zahrnuje centrální přístrojovou desku, která zůstává věrná původnímu klasickému vozu z roku 1959, ale místo toho zobrazuje teplotu motoru, zařazený rychlostní stupeň, zbývající dojezd a rychlost.

Centrální přístrojová deska Mini
Centrální přístrojová deska Mini

Elektrifikované Mini?

Elektrifikované nejenže dává klasickému Mini nový život, ale také řidičům poskytuje zcela nový zážitek z jízdy. Poskytuje také možnost jezdit ve Velké Británii v nízkoemisních zónách, aniž by museli platit dodatečnou daň.

„To, co projektový tým vyvíjí, zachovává charakter klasického hatchbacku a umožňuje jeho fanouškům si užívat plně elektrický výkon. S Mini Recharged propojujeme minulost s budoucností značky.“ řekl Bernd Körber, šéf značky, kterou vlastní BMW.

Projekt Recharged, jak jej společnost nazvala, má však i další zajímavé souvislosti se strategií BMW a Mini v oblasti elektrifikace. Jeden z nich se váže k minulosti. Když byl hatchback v roce 1959 poprvé uveden na trh, bylo to v době ropné krize.

Jak Mini uvádí ve své tiskové zprávě o zpoplatněném projektu, myšlenkou designérů tohoto ikonického malého vozu bylo poskytnout cestujícím a jejich zavazadlům dopravní prostředek s co nejmenší stopou. Tím se ušetřilo na materiálu pro výrobu vozu a na palivu pro jeho pohon.

Přesuneme se o 60 let dopředu a projekt Recharged classic Mini se také propojí s budoucími vyhlídkami BMW. A to tím, že Mini vdechne nový život starému vozu. Zapojí kus své minulosti do svého cíle vytvořit se svými produkty oběhové hospodářství. Strategie, která v září 2021 představila zcela recyklované a recyklovatelné BMW s názvem i Vision Circular.

Zdroje: Thedriven, TowPoint