Porsche Boxster bude jezdit na elektřinu!

porsche

Značka Porsche jako automobilová ikona! Dnes vyrábí objektivně nejlepší sportovní auta na světě. Ale v polovině 90. let minulého století to nevypadalo s budoucností značky moc dobře. Takže sen o opravdovém sportovním autě jsme si málem všichni naplňovali u jiných značek. Co na to model Porsche Boxster?

Porsche se ale inspirovalo u Toyoty (japonská značka byla dokonce přizvána ke konzultacím). A novou generaci sportovních modelů založili na společném technickém základu. Nástupce ikonické 911 v podobě generace 996 tak dostal spoustu společných prvků s modelem Porsche Boxster, který přišel o rok dříve.

Porsche se inspirovalo u Toyoty
Porsche se inspirovalo u Toyoty

Co přinese nová generace Porsche Boxster?

Další generace modelu Porsche Boxster má využít techniku ve více směrech vycházející z typu Taycan, stejně jako kupé Cayman patřící do řady 718. Na rozdíl od sedanu nebude mít dvojice baterii integrovanou do podlahy. Uložená má být místo motoru za pasažéry, díky čemuž zůstane těžiště na stejném místě. Špičkové verze dostanou pohon všech kol.

Elektrické sportovní auto znělo ještě začátkem tisíciletí jako oxymoron, dnes však tento popis splňují mnohé sériové modely. A pravděpodobně neustále přibydou další a další modely. Kromě jiných na elektřinu pojede i Porsche Boxster, které spolu s kupé Caymanem spadá pod modelovou řadu 718. Ten čekají zanedlouho velké změny.

Jak informuje portál Drive, příští generace této dvojice přijde s technikou vycházející ve více směrech z typu Taycan. No nevyužije stejnou platformu. Odlišně taky umístíli baterie. Není integrována do podlahy. Uložená má být za pasažéry namísto spalovacího motoru.

Díky tomuto řešení má Porsche Boxster alespoň jakž takž zachovaný svůj jízdní charakter. Například těžiště má být zhruba na stejném místě. Hmotnost by se měla zvýšit o nějakých 250 kilogramů. Standardně budou poháněna zadní kola, ale špičkové verze mají využít elektromotor i na přední nápravě.

Design karoserie by měl být ovlivněn závodním konceptem Mission R, přičemž podle magazínu Car and Driver bude příští generace dvojice disponovat zatím nejvíce futuristickým interiérem značky. Transformací má modelová řada 718 projít v roce 2024.

Zdroje: Car and Driver, TowPoint