GALMICHE: Z učitelky hrdinkou rallye Monte Carlo

Galmiche na rallye Monte Carlo

Dokázali byste rozlišit čtverečky a symboly ve vzorci pro výpočet plochy válce od těch v poznámkách Sébastiena Loeba na Rallye Monte Carlo? Ačkoli se nám mohou zdát podobné, Isabelle Galmiche má zvláštní talent interpretovat oboje.

Učitelka matematiky na týden odložila svou každodenní práci, aby se v minulém víkendu stala partnerkou nejúspěšnějšího jezdce rallye v historii na Rallye Monte Carlo. A vyhrála.

Dva dny poté, co se stala první ženou, která stanula na nejvyšším stupni vítězů WRC od Fabrizia Ponse na stejné rallye v roce 1997, se Galmiche vrátila před své žáky. Studenty však čekal menší šok.

„Ve škole jsem byla docela nenápadná a před soutěží jsem toho studentům moc neřekla. Takže si myslím, že budou docela překvapení, až mě zase uvidí,“ řekla serveru WRC.com, když slavila v prosluněném monackém přístavu.

Její kariéra v rallye se datuje od roku 1995. Ale zatímco Loeb má na kontě devět titulů mistra světa a 81 vítězství ve WRC. Galmiche měla před minulým víkendem na kontě 228 startů ve WRC. Žádný z nich však nebyl na nejvyšší úrovni.

Galmiche se Sébastienem v cíli
Galmiche se Sébastienem v cíli

Jak to vnímá Galmiche?

Jak se tedy z učitelky matematiky stane přes noc senzace, která vyhraje jednu z klasik motoristického sportu?

„Poté, co se Daniel [ELoebův bývalý spolujezdec] rozhodl skončit s rallye, mi Séb zavolal, jestli bych se k němu nepřidala na Monte Carlo. Samozřejmě jsem okamžitě souhlasila,“ vysvětlila.

„Když Daniel nebyl k dispozici, absolvovala jsem s ním spoustu testů s Citroënem a Hyundai . Tohle však byla naše první společná rallye – a to je úžasný výsledek.

„Je to splněný sen. Už jen to, že jsem se mohla zúčastnit Rallye Monte Carlo po boku Séba v tak dobrém autě, byl sen, ale skutečně vyhrát, to už nemůže být lepší. To je ale bláznivý příběh!“ řekla Galmiche

Loebův souboj s úhlavním protivníkem Sébastienem Ogierem v první rallye nové hybridní éry způsobil, že na toto Monte Carlo se nezapomíná.

Zdroje: wrc, Vapol