Maserati je plně elektrické: Folgore Gran Turismo odhaleno

Maserati oznámilo, že je připraveno odhalit svůj Folgore Gran Turismo. První vůz v historii italské značky luxusních vozů, který bude poháněn výhradně baterií.

Folgore GT – plně elektrická verze MC20 – připravená na debut v roce 2023 – se stává prvním krokem v plánu Maserati a má se stát i 100% elektrickou značkou v Evropě.

Jen elektrické pohony

Do roku 2025 Maserati říká, že všechna jeho luxusní vozidla, včetně supersportovního vozu MC20, nového sportovního sedanu Quattroporte a SUV Levante, budou mít pouze elektrické pohony.

Je to však nové SUV Grecale, které se stává dalším na seznamu hitů elektrifikačního týmu Maserati: a má se uvést na trh v nadcházejících dnech, říká Maserati.

Folgore Gran Turismo.  Zdroj: Maserati
Folgore Gran Turismo

Nabídka špičkového technického řešení, chystaného Folgore Gran Turismo

Obrázky chystaného Folgore Gran Turismo ukazují dvoudveřové kupé s dynamickým postojem a sníženou přídí. Maserati prozatím neprozrazuje žádné podrobnosti. Pouze říká, že „nabídne špičková technická řešení odvozená z Formule E. Jako například: vynikající výkon, pohodlí a eleganci, to vše typické pro Trident.

Folgore GT, který váhá vystavit fanoušky Maserati hrůze z tiché jízdy, má mít také digitální zvuk. Ten v minulých verzích popisoval jako „jedinečné, výrazné vrčení“.

Není to poprvé, co se Folgore spatřil: dříve v březnu se podařilo nový Gran Turismo Folgore vyfotografovat ve skandinávském regionu Evropy, kde prováděl veledůležité zimní testy.

Nová generace Gran Turismo

Tyto snímky, zachycené v kamufláži, odhalují místo pro čtyři cestující v uspořádání 2+2. Nová generace Gran Turismo se podle španělského webu Motor.es, zakládá na platformě Giorgio Alfy Romeo. A má možnost se přizpůsobit elektrickému pohonu.

O konfiguraci elektrického pohonného ústrojí je poměrně málo neznámých. Technologie Folgore od Maserati údajně poskytuje maximální výkon, a to přibližně 400 kW. A předpokládá se, že její lithium-iontová baterie bude mít kapacitu 100 kWh. Očekává se, že elektrická architektura bude 800 voltů, což zaručuje nízké nabíjení.

Jak přesně a kdy se mají odhalit úplné detaily, ceny a specifikace Folgore Gran Turismo, se zatím nezná.

Zdroj: thedriven, Vapol