Hyundai Tucson 2025 dostal po aktualizaci více výkonu a novou přístrojovou desku

Hyundai oznámil podrobnosti o novém modelu Tucson pro rok 2025 dostupném v Severní Americe. Nabízí o trochu více výkonu než předtím

Hyundai oznámil podrobnosti o novém modelu Tucson pro rok 2025 dostupném v Severní Americe. Design a výbava exteriéru a interiéru odpovídají globálnímu modelu. Pod kůží se skrývá o něco vyšší výkon pro hybridní a plug-in hybridní výbavy.

Pod kapotou nejnovějšího modelu Hyundai Tucson 2025

Obě nabízené verze si zachovávají stejný přeplňovaný čtyřválcový motor o objemu 1,6 litru, ale standardní hybridní verze nyní díky o něco vyššímu výkonu elektromotoru dosahuje kombinovaného výkonu 231 koní. To je o 6 koní více než v předchozím roce. Navíc Tucson Plug-In Hybrid přidává 7 koní na celkový kombinovaný výkon 268 koní. Součástí paketu pro rok 2025 jsou řidičem nastavitelné úrovně rekuperačního brzdění.

Obě nabízené verze si zachovávají stejný přeplňovaný čtyřválcový motor o objemu 1,6 litru, ale standardní hybridní verze nyní díky o něco vyššímu výkonu elektromotoru dosahuje kombinovaného výkonu 231 koní
Hyundai Tucson 2025 můžete mít buď jako hybrid nebo jako plug-in hybrid

Standardní modely se spalovacím motorem dostaly do výbavy 2,5litrový motor Hyundai s přirozeným sáním o výkonu 187 koní. Motor posílá výkon přes osmistupňovou automatickou převodovkou pohánějící buď přední kola, nebo všechna čtyři kola.

Hybridní modely používají šestistupňovou automatickou převodovku a mají standardní pohon AWD. A pro cestující citlivé na pohyb přidává Hyundai k jízdním režimům hybridů režim Baby Mode. Ten zmírňuje počáteční zrychlení a vstupy řidiče.

Prodeje a cena?

Ceny všech výbavových stupňů modelu Hyundai Tucson 2025 se dozvíme blíže k datu zahájení prodeje koncem tohoto roku.

Současná čtvrtá generace modelu Hyundai Tucson se v USA prodává od roku 2020. Nyní se zdá, že kompaktní SUV konečně dostane facelift pro modelový rok 2025. Ačkoli zvenčí může vypadat podobně, došlo k několika změnám na přední masce chladiče a ližinách, díky nimž se Tucson zdá být širší.

Interiér

Interiér vypadá, jako by patřil modelu nové generace, protože přístrojová deska dostala kompletně nový vzhled. Stejně jako Ioniq 5 sdružuje Tucson dvě 12,3palcové obrazovky ve stejném krytu a logo Hyundai na volantu je nahrazené čtyřmi tečkami, což je morseovka pro písmeno „H“.

Přepínače sloužící k úpravě nastavení klimatizace jsou rovněž jiné a naštěstí jsou zde konvenčnější ovládací prvky než dříve. Kromě staronových tlačítek ve voze najdete dvojice otočných knoflíků se zabudovanými obrazovkami pro klimatizaci a dalších dvou stříbrných knoflíků pro ovládání hlasitosti a dalších nastavení. Také středové výdechy ventilace jsou štíhlejší než dříve a vytvářejí iluzi souvislého výdechu na palubní desce.

Interiér vypadá, jako by patřil modelu nové generace, protože přístrojová deska dostala kompletně nový vzhled
Na přístrojové desce najdeme dva 12,3″ displeje

Čím více se na palubní desku díváme, tím více změn můžeme zaznamenat. Například se zdá, že volič převodovky se přesunul na sloupek volantu. Díky tomu mohl Hyundai přehodnotit středovou konzolu a integrovat do ní velkou podložku pro bezdrátové nabíjení, dva velké držáky na nápoje a řadu tlačítek před nimi.

Vzhledem k prémiovému prošívání na kartách dveří a palubní desce spolu s perforovanou kůží na sedadlech se zřejmě díváme na verzi vyšší třídy.

Vzhledem k tomu, že Tucson 2024 již debutoval ve Spojených státech, začne se tato aktualizace prodávat až v roce 2025.

Zdroje: motor1, TowPoint