Ice Race Edition vychází z Audi RS E-Tron GT

Audi RS E-Tron GT Ice Race Edition se představilo u příležitosti 40. výročí založení společnosti. Vyrobí se pouze 99 kusů

Audi RS E-Tron GT Ice Race Edition se představilo u příležitosti 40. výročí založení společnosti Audi Sport GmbH. Model je v Evropě omezený na pouhých 99 kusů a jeho cena zatím není k dispozici. Model vychází z konceptu E-Tron GT Ice Race Concept z března letošního roku.

RS E-Tron GT Ice Race Edition

RS E-Tron GT Ice Race Edition má komplexní design exteriéru. Základní barvou je stříbrná metalíza Florett, ale k dispozici je také fóliový obal s průhlednými částmi. Na ní se objevují odstíny bílé na základní barvě, které vytvářejí trojrozměrný efekt. Podle Audi má vzhled evokovat ledové krystalky.

Na přídi a bočních prazích jsou také fialové akcenty, které dodávají vozu další barevný nádech
Na sportovním Audi nalezneme fialové prvky

Na přídi a bočních prazích jsou také fialové akcenty, které dodávají vozu další barevný nádech. Vůz jezdí na černých 21palcových kolech s pěti páry paprsků.

Interiér

Interiér je vybavený diamantově stříbrnou kůží na středových panelech sedadel, ramenních obloucích a bočních opěrkách. Nechybí ani černé prvky a kontrastní prošívání je fialové. Na volantu je kombinace kůže a Alcantary. Na podlahových rohožích se nachází také logo RS a odznak Audi Exclusive.

V pravém dolním rohu informačního a zábavního systému je zobrazené pořadové číslo vozu z 99 kusů. V kabině je také fialové ambientní osvětlení.

Závodní vůz

„Chtěl jsem, aby vůz vzdal hold vzrušující atmosféře motorsportu a duchu závodních legend minulosti a zároveň se díval do budoucnosti,“ řekl Christopher Kroener, designér barev a výbavy u Audi.

RS E-Tron GT Ice Race Edition má stejné pohonné ústrojí jako standardní model
Na jedno nabití model ujede až 373 km

RS E-Tron GT Ice Race Edition má stejné pohonné ústrojí jako standardní model. Je vybavený elektromotorem pohánějícím každou nápravu s celkovým výkonem 590 koní nebo 637 koní v režimu boost. Z 0-100 km/h zrychlí za 3,1 sekundy. Baterie zajišťuje dojezd 373 km.

Ve Spojených státech dostává řada 2024 E-Tron GT několik drobných aktualizací. Standardem je nyní posilovač řízení Plus, LED osvětlení interiéru Plus a osvětlené prahy dveří. Výbava Prestige dostává světlomety HD Matrix LED a čalounění stropu Dinamica.

Zdroje: motor1, TowPoint