FTN Motion uvede na trh elektrický motocykl

Zakladatelé FTN Motion - Luke Sinclair, Kendall Bristow a Saskia Thornton

Start-up FTN Motion na výrobu elektrických motocyklů se sídlem ve Wellingtonu uvede svůj vlajkový motocykl Streetdog v Austrálii někdy v roce 2024.

Streetdog, který se uvedl na trh prostřednictvím programu pro první uživatele v roce 2021 poté, co inženýři Luke Sinclair a Kendall Bristow dokončili prototyp Streetdog během pandemické uzamčení v roce 2020, je Streetdog e-mopedem třídy s jedinečným, klasickým pocitem z café racer motorky.

Streetdog nabízí až 80 kilometrů „reálného dojezdu“ díky 3 kW elektromotoru a 2,9 kWh lithium-iontové baterii, maximální rychlost 50 km/h, vyjímatelnou baterii a 30 litrů uzamykatelného úložného prostoru.

Dotykový displej, alarmem aktivovaný zámek kol a regenerativní brzdění doplňují některé vzrušující funkce Streetdogu.

FTN Motion uvede na trh elektrický motocykl Kiwi

Se 120 Streetdogs již na silnicích na Novém Zélandu a 50 dalšími ve výrobě – což představuje 5 % podíl na Novém Zélandu pouze v prvním roce dodávek – FTN Motion obrací své oči k expanzi do zámoří – počínaje Tasmanovým mořem.

FTN Motion očekává spuštění v Austrálii „do konce roku 2024“. A zahajuje akci crowdfundingovou kampaň s cílem získat milióny NZZ, aby pomohla rozšířit svou montážní kapacitu. A to v rámci přípravy na spuštění v Austrálii a Evropě.

Crowdfundingové maloobchodní zvýšení FTN má probíhat prostřednictvím investiční platformy Equitise a otevřelo se obyvatelům Nového Zélandu nebo občanům žijícím v zámoří. Stejně jako velkoobchodním investorům v Austrálii.

Streetdog – vlajkový e-moped

,,Jsme na misi snížit dopravní zácpy a dekarbonizovat dojíždění,“ řekl Luke Sinclair.

„Chceme urychlit přechod na bezemisní dopravu a právě proto se postavil městský jezdecký stroj Streetdog. Ten zpochybňuje konvence a promění dojíždění v nejlepší část dne.“

„Nacházíme se na průsečíku dvou masivních růstových trendů: elektrifikace a mikromobility. Revoluce elektromobilů teprve začala. Tento průmysl, který má i nadále růst, protože země na celém světě se snaží tlačit na snižování emisí.“

FTN Motion představí Streetdog elektrický motocykl v Sydney a Melbourne od 11. do 17. října. Včetně veletrhu eMobility Live na ICC dne 11. 12. října v Sydney.

Zdroj: thedriven, Vapol