Nový Hyundai Kona se stylem inspirovaným EV

Hyundai odhalil svůj nový futuristický design „odvozený od EV“ pro příští generaci svého oblíbeného SUV Hyundai Kona. To se má opět nabízet v plně elektrických (EV), hybridních a i ICE pohonných jednotkách.

Design je však ale silně závislý na elektrické budoucnosti. A výrazně si tak půjčuje z přidaného vnitřního prostoru, který nabízí Ioniq 5 a nadcházející Ioniq 6.

Design elektrické budoucnosti

Hyundai Kona Front Trio z roku 2024
Hyundai Kona Front Trio roku 2024

„Kona se tak vyvinula bezmála v každém ohledu, aby přijala ještě širší škálu rozmanitosti. A aby se stala skutečným zastáncem tolik diskutovaného životního stylu,“ řekl SangYup Lee, šéf designového centra Hyundai.

Nová Hyundai Kona narostla ve srovnání s modelem, který se aktuálně prodává v Austrálii. Hyundai se tak ujistil, že prostor získaný v připravovaném modelu je i schopný nabídnout zákazníkům více požadované „všestrannosti“.

Je dlouhý 4 355 mm, což je o 150 mm delší než současná generace. Také se rozšířil a přidal 25 mm na šířku vozu. 

Životní styl a všestrannost, to je nový Hyundai Kona

2024 Hyundai Kona Vnitřní strana
2024 Hyundai Kona (vnitřní strana)

Přední světlomety se tak zdají uhlazenější a malému SUV tak nabízejí aerodynamičtější vzhled. Aby zůstala navenek v zásadě stejná, nová Kona přichází také s 19 palcovými litými koly. Ale v této fázi není jasné, zda nová Kona EV nabídne jinou sadu pneumatik než varianty ICE.

Uvnitř je velká 12,3 palcová obrazovka s plovoucím rozložením. V nabídce je také ambientní osvětlení.

Hyundai Kona vzadu 2024
2024 Hyundai Kona (pohled zezadu)

Se současnou generací Hyundai Kona EV, které se letos prodalo přes 1 000 kusů, si nová větší Kona EV povede ještě lépe.

Očekává se, že další podrobnosti o nové řadě Kona spolu s její variantou EV se tak zveřejní v nadcházejících měsících. A to v předstihu před místním uvedením na trh. To se očekává koncem roku 2023, ale možná také spíše začátkem roku 2024.

Zdroj: thedriven, TowPoint