Ford Ranger Platinum nadchne svým turbomotorem

Nový Ford Ranger Platinum se již prodává v Evropě a dalších regionech po celém světě. Avšak do Spojených států se dostane až příští rok

Nový Ford Ranger Platinum se již prodává v Evropě a dalších regionech po celém světě. Avšak do Spojených států se dostane až příští rok.

Výrobce z modrého oválu rozšiřuje nabídku pick-upu na starém kontinentu o novou vrcholnou výbavu. Nabídka se prezentuje jako nejluxusnější Ranger, jaký kdy spatřil světlo světa.

Ford Ranger Platinum

Ranger Platinum má exkluzivní vzhled a pod kapotou silný turbodieselový motor V6. Připojuje se k již dostupným výbavám Ranger Raptor, Ranger, Wildtrak, Ranger Limited, Ranger XL a Ranger XLT a tvoří tak historicky nejširší nabídku prodávaných vozů Ranger.

Vznětový agregát V6 v přední části je určující součástí standardní výbavy modelu Ford Ranger Platinum
Ford Ranger Platinum

Vznětový agregát V6 v přední části je určující součástí standardní výbavy modelu Ford Ranger Platinum. Je spojený s desetistupňovou automatickou převodovkou a poskytuje výkon 247 koní (184 kW) a točivý moment 600 Nm.

Výkon se dostává ke všem čtyřem kolům prostřednictvím nového elektronicky řízeného systému pohonu všech kol vozu s plnou výbavou. V modelu Platinum se převodovka instalovala na speciální držáky, které vývojáři přepracovali tak, aby snižovaly hluk a vibrace. Výsledkem je podle Fordu kultivovanější a citlivější chod bez ohledu na podmínky.

Novinky Rangeru Platinum

Vizuálně se Ranger Platinum liší od ostatních členů rodiny Ranger propracovanějším exteriérem. Ten zahrnuje 20 palců široká kola s opracovanou tváří, výraznější masku chladiče a nové charakteristické LED diody pro denní svícení.

Vizuálně se Ranger Platinum liší od ostatních členů rodiny Ranger propracovanějším exteriérem
Ranger Platinum

DLR jsou integrované do maticových LED světlometů, které jsou pro novou výbavu standardem. Stejně jako zadní dveře s měkkým zavíráním, soukromé sklo a kožené čalounění sedadel. K nejvýznamnějším prvkům v kabině patří elektricky ovládaná sedadla v 10 směrech s funkcí vyhřívání a chlazení a nové sofistikovanější ambientní osvětlení interiéru.

Vylepšené systémy

Nejedná se výhradně o model Ranger Platinum, ale docela užitečné jsou pokročilé asistenční systémy řidiče. Patří mezi ně aktivní parkovací asistent, upozornění na mrtvý úhel s upozorněním na křížový provoz a pokrytí přívěsu, upozornění na změnu jízdního pruhu a 360stupňová kamera. Všechny tyto funkce jsou standardem pro nejvyšší modelovou řadu Ranger pro Evropu, která se nyní prodává na celém kontinentu. První dodávky zákazníkům jsou plánované na konec jara 2023.

Zdroje: motor1, Top-Vozíky