Americká společnost otestuje Ford F-15 Lightning

Ford F-150 Lightning ute (známý jako pick-up v USA) dostává šanci prokázat hodnotu svých schopností mezi vozidlem a sítí.

Americká energetická společnost Duke Energy oznámila, že zahájí výzkumný a vývojový program pro testování a hodnocení role. Tu může nový elektrický pick-up Ford F-150 Lightning hrát při poskytování zdrojů na okraji sítě na Floridě.

Velmi očekávaný F-150 Lightning od Fordu zaznamenal od svého představení v květnu 2021 rostoucí poptávku. Ale nejen ze strany potenciálních spotřebitelů, ale také ze strany utilit, které chtějí vyhodnotit roli, kterou mohou elektrická vozidla (EV) s technologií Vehicle-to-grid (V2G) hrát v poskytování životně důležitých zdrojů sítě.

Kalifornská energetická společnost PG&E začátkem tohoto roku oznámila, že prozkoumá způsoby, jakými by F-150 Lightning a jeho funkce obousměrného nabíjení Intelligent Backup Power interagovaly se sítí kromě poskytování záložní energie pro domácnosti zákazníků v oblasti služeb PG&E.

Nyní bude Duke Energy, další americká společnost se servisními oblastmi v Karolíně, Ohiu, Kentucky, Indianě a na Floridě, následovat příklad ve vývojovém pilotním programu zaměřeném na vyhodnocení způsobu, jakým by F-150 Lightning a jeho technologie V2G mohly fungovat jako zdroj okraje mřížky.

Duke Energy přidá přibližně pět nákladních vozů F-150 Lightning do své vlastní flotily vozidel na Floridě. Proto aby provedla dodatečné testování technologie V2G nákladního vozidla se zaměřením na využití domů, které mají solární a stacionární úložiště.

Ford F-150 Lightning

Má využívat F-150 Lightning a obousměrnou nabíjecí infrastrukturu systému Ford Charge Station Pro a Intelligent Backup Power Home Integration System v rozsáhlé testovací kampani. Ta bude čerpat a dodávat energii z elektrické sítě.

Duke se podívá na to, jak vozidlo interaguje s dalšími distribuovanými energetickými zdroji ve vlastnictví zákazníků – jako je střešní solární a bateriové úložiště – jak baterie kamionu napájí domácnosti zákazníků během výpadku, jak lze vozidla použít k napájení sítě během špičky využití a jak takové použití v průběhu času ovlivňuje baterie nákladních vozidel.

Ford F0150 Blesk napájející domácnost během bouřky.  Zdroj: Ford; Americká společnost otestuje Ford F-15 Lightning
Ford F0150 Blesk napájející domácnost během bouřky

„Elektrická vozidla Ford odemykají pro naše zákazníky nové možnosti v hospodaření s energií a stávají se cennými zdroji skladování energie. Ty mění hru na výhody, které může elektromobil poskytnout,“ řekl Steven Croley. Ředitel pro politiku a hlavní právní zástupce Ford Motor Company.

„Společně s Duke Energy a našimi společnými zákazníky pracujeme na vyladění a rozšíření těchto schopností. Ty nejenže posílí jejich životy, ale také urychlí rozvoj sítě s menšími emisemi uhlíku.“

Zdroj: thedriven, Vapol