Subaru Levorg přichází s robustní karoserií

Jedním z méně známých produktů Subaru je Levorg Layback. Je to v podstatě kombi verze modelu Impreza. Existuje již od roku 2014

Jedním z méně známých produktů Subaru je SUV Levorg Layback. Je to v podstatě kombi verze modelu Impreza. Existuje od roku 2014 a doposud se z velké části omezil na japonský trh. Model první generace se prodával na vybraných evropských trzích, zatímco současný vůz, uvedený na trh v roce 2020, lze mít na Novém Zélandu jako WRX GT Wagon a v Austrálii jako WRX Sportwagon. Tento nový Subaru Levorg Layback je alespoň prozatím záležitostí pouze JDM.

Subaru Levorg Layback v číslech

Před dnešní oficiální premiérou vozu v Zemi vycházejícího slunce Subaru uvedlo, že půjde o verzi SUV kombi. Tento nový derivát Laybacku je však v podstatě stejný vůz se zvýšeným odpružením a plastovým obložením karoserie. Díky zvednutému postoji se světlá výška zvýšila na 200 mm, tedy o 55 mm více než dříve.

S délkou 4 770 mm, šířkou 1 820 mm a výškou 1 570 mm je o 15 mm delší, o 25 mm širší a o 70 mm vyšší než běžný Levorg
Na šířku měří Levorg Layback 1 820 mm

S délkou 4 770 mm, šířkou 1 820 mm a výškou 1 570 mm je o 15 mm delší, o 25 mm širší a o 70 mm vyšší než běžný Levorg. Objem zavazadlového prostoru zůstává nezměněn a činí 561 litrů. Dobrodružný vůz jezdí na 18palcových kolech s celoročními pneumatikami 225/55 R18.

O pohon se stará přeplňovaný zážehový motor o objemu 1,8 litru s výkonem 174 koní a točivým momentem 221 newtonmetrů. Ten je prostřednictvím převodovky CVT Lineartronic směrován na systém Subaru Symmetrical AWD.

Technologie uvnitř vozu

Levorg Layback 2024 nám zpřístupňuje systém EyeSight nové generace vybavený širokoúhlou kamerou v rámci standardní výbavy. Zákazníci dostanou také zvukovou sestavu Harman Kardon, 11,6palcový infotainment a 12,3palcový digitální displej řidiče.

Zákazníci dostanou také zvukovou sestavu Harman Kardon, 11,6palcový infotainment a 12,3palcový digitální displej řidiče
Palubní deska modelu Levorg

Kromě toho mají majitelé možnost dálkově ovládat klimatizaci a předehřívat tak interiér vozu prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Vzhled modelu Levorg

Subaru prodává Levorg také doma v Japonsku jako model STI Sport s agresivnějším kitem karoserie a některými mechanickými vylepšeními, i když se nejedná o plnohodnotný produkt STI. Na začátku roku uvedlo na trh speciální edici STI Sport Performance. Ta je omezená na 500 kusů a je vybavená 19palcovými kovanými koly BBS, chladičem oleje v převodovce, výztuhou vzpěry a pružnou výztuhou tažného zařízení. Pikantní vůz dostal také pneumatiky Michelin Pilot Sport 5 o rozměru 225/40 ZR19, přední kbelíková sedadla Recaro a řadu černých akcentů.

V závislosti na trhu je Levorg k dispozici také s větším 2,4litrovým přeplňovaným motorem o výkonu 256 koní a 258 Nm. Také on spolupracuje s převodovkou CVT, která přenáší výkon na obě nápravy.

Zdroje: motor1, TowPoint