Nový Ford Ranger: vzpřímený displej a V6.

Nová generace Ranger přichází s hranatějším designem a velkým vzpřímeným displejem. Nabídku motorů doplňuje i dieselový motor V6. Všechny informace!

Nová generace Fordu Ranger přichází s hranatějším designem a velkým vzpřímeným displejem. Nabídku motorů doplňuje i dieselový motor V6. Všechny informace!

Obsah

  1. Uvedení na trh a cena oblíbeného pick-upu – pravděpodobně více než 40 000 eur
  2. Design – méně křivek než u předchůdce
  3. Rozměry – širší a delší rozvor
  4. Interiér – nový stojatý displej
  5. Vybavení – Výklopná záď jako mobilní pracovní stůl
  6. Motory – také s dieselem V6

Uvedení Fordu Ranger na trh a cena: Základ by měl i nadále stát méně než 40 000 eur

Ford představil nový Ranger s hranatějším designem, méně robustním interiérem a mnoha funkčními řešeními ložné plochy. Kdy se objeví nový Ranger u prodejců? Ford komunikuje dost vágně. Mělo by to být koncem roku 2022 nebo začátkem roku 2023. Ceny pravděpodobně porostou. VT-Auto ale předpokládá, že základ bude i nadále stát necelých 40 000 eur.

Design Rangeru: Méně křivek než u předchůdce

Ford představil nový Ranger. Vizuálně zůstává pick-up věrný sám sobě, ale má méně křivek než jeho předchůdce. Obzvláště nápadné jsou nové hranaté světlomety s podpisem ve tvaru písmene C. Masivní příčka nově navržené masky chladiče zasahuje do světel a zdůrazňuje tak šířku vozu. Nový přední nárazník je vizuálně propojený s rámem mřížky chladiče a dodává vozu Ranger agresivnější vzhled. Vzadu Ford osadil nová zadní světla.

Jeden s nejprodávanějších pick-upů na světě. Oblíbený Ford Ranger se představuje ve své modernizované podobě.
Vzadu nejsou změny úplně tak honosné, ale nová koncová světla jsou přímo vidět

Rozměry: Větší rozvor a prostor pro europaletu

Ford se aktuálně drží trochu zpátky s konkrétními rozměry a dalšími technickými údaji. Oznámil pouze to, že rozvor a rozchod kol jsou zvětšené o 50 milimetrů. Novinka by tedy měla mít rozvor 3270 milimetrů a v závislosti na verzi rozchod kol 1610 nebo 1760 milimetrů. Samozřejmě se liší i ložná plocha, která pojme až 1200 litrů. Jsou zde konkrétní čísla. V závislosti na verzi je dlouhá 1638 až 2305 milimetrů. Díky zvětšení šířky se nyní mezi podběhy zadních kol vejde europaleta.

Interiér: Obrazovka na výšku jako Mustang Mach-E

Zdá se, že interiér je inspirovaný Mustangem Mach-E, protože pick-up má také vzpřímený displej (standardně 10 palců, volitelně 12 palců) a digitální rychloměr. Oba jsou však konvenčně integrované do palubní desky. Některá tlačítka a přepínače zmizela, funkce se nyní ovládají přes centrální obrazovku. Klimatizační jednotka pod ním zůstává analogová. Nový volant vypadá méně objemně díky štíhlejším paprskům a novému tlumiči nárazů. Na prvních obrázcích vypadá interiér kvalitněji a více připomíná osobní auto. Ukáže se i špičkově vybavená verze Wildtrak. Nicméně detaily jako ozdobné švy nebo vložky na výdeších by mohly být u levnějších verzí vynechané.

Existuje mnoho větších nebo nových přihrádek a úložných možností; 
jako je přídavná přihrádka na palubní desce

Vybavení: Výklopné víko kapoty lze použít jako mobilní pracovní stůl

Ford stále vnímá Ranger především jako pracovní nebo terénní vozidlo. Proto byla použita různá vylepšení. Nejdůležitější jsou asi schůdky za zadními koly integrované do karoserie. To usnadňuje přístup k nakládací ploše. Vnitřní strany ložní plochy jsou nyní osvětlené, takže zde vše najdete i ve tmě. 360 stupňové osvětlení také poskytuje světlo kolem pick-upu, které se zapínají společně se světlomety, osvětlení prostoru, SPZ a osvětlení ložného prostoru.

Ložná plocha je nyní poplastovaná a nabízí různé nové možnosti upevnění a zajištění. Nechybí přepážkový systém, kotvící body, nebo možnost uchycení menších předmětů pomocí pružinových spon. Díky integrovanému pravítku a upínacím zařízením lze zadní výklopné dveře používat jako mobilní pracovní stůl.

Nová generace Ranger nabízí mnoho nových možností pro zajištění nákladu

Pro výbavu „Wildcat“ je za příplatek elektrická roleta nákladového prostoru . Tu lze ovládat klíčem z interiéru nebo tlačítkem v ložném prostoru. Roleta se automaticky zastaví, pokud narazí na odpor, ale existuje režim námrazy, který potlačí tento bezpečnostní prvek, aby se mohla zbavit ledu. Další dobrý nápad od vývojářů. Očekává se, že mnoho řidičů bude na nový Ranger instalovat další příslušenství. V motorovém prostoru ponechali místo pro druhou baterii . Nechybí ani předem zapojený ovládací panel, který usnadňuje instalaci například lanového navijáku nebo tažného zařízení.

Motory: Vznětový motor V6 doplňuje čtyřválcové motory

Na rozdíl od trendu Ford svůj užitkový vůz nezmenšuje: nový Ford Ranger bude k dispozici také s třílitrovým vznětovým motorem V6. Vždy je spojen s desetistupňovým automatem. Údaje o výkonu však Ford zatím neuvádí. Totéž platí pro dva vznětové čtyřválce o zdvihovém objemu dva litry, které doplňují nabídku motorů a dodávají se se šestistupňovou převodovkou nebo automatickou převodovkou. Poprvé jsou na výběr také dva systémy pohonu všech kol. Ford nabízí pohon předních kol, který lze za jízdy elektronicky přepnout na pohon zadních kol, a také trvalý pohon všech kol.

Zdroj: Autobild de, Vapol